X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 17:28
Już 7 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozpoczną się przesłuchania uczestników I odsłony wydarzenia, do którego zakwalifikowało się 50 młodych śpiewaków z całego świata.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (zdj. ilustracyjne)
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (zdj. ilustracyjne)Foto: materiały promocyjne/fot. Dorota Dee Bielak

Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Polski oraz 12 innych państw: Łotwy, Litwy, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Francji, Norwegii, Szwecji, Korei Południowej i Chin.

Zgłoszenia do Konkursu przesłane zostały również m.in. z USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Armenii, Austrii i Rosji.

Uczestników oceniać będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem Ewy Vesin, śpiewaczki, dyrektora artystycznego konkursu. W skład Jury wchodzą ważne nazwiska europejskiego życia kulturalnego – Brenda Hurley (dyrektor Studia Operowego w Zurychu), Eytan Pessen (coach związany m.in. z Operą w Stuttgarcie), Yannis Pouspourikas (francuski dyrygent, szef muzyczny Opery w Essen), Michael Gruber (agent z wiedeńskiej agencji Opera4u) oraz Ferenc Anger (dyrektor artystyczny Węgierskiej Opery Państwowej).

Wokaliści zaprezentują się w zróżnicowanym historycznie i stylistycznie repertuarze obejmującym zarówno klasyczne arie operowe, jak i utwory polskie, pieśni i kompozycje XX-wieczne. Najlepsi wystąpią w finałowym koncercie galowym, który odbędzie się 10 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, która towarzyszyć będzie śpiewakom, zadyryguje maestro Yannis Pouspourikas – będzie to pierwszy występ tego artysty w Polsce.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to jednocześnie okazja do przypomnienia sylwetki patronki konkursu – wybitnej artystki urodzonej w Lublinie, pierwszej polskiej wielkiej diwy operowej, która na przełomie XVIII i XIX wieku śpiewała na największych scenach Europy, a sam Mozart napisał dla niej podobno jedną ze swych arii di bravura.

Przesłuchania I i II etapu są otwarte dla publiczności, natomiast galowy koncert finałowy jest biletowany.

materiały prasowe/mz/bch

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mesjasz" Händla, czyli alleluja wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 16:30
W "Filharmonii Dwójki" posłuchamy oratorium, które w każdej epoce przyjmowane jest z niezmiennym zachwytem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mozart miał obsesję na punkcie kobiet"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 15:31
– Jego kontakt z kobietą jest wręcz erotyczny. Świetnie rozumie jej naturę, ale też dostrzega opresję, jakiej doświadczała w społeczeństwie – mówiła sopranistka Sandrine Piau, która wystąpiła w Katowicach wraz z zespołem Il Giardino Armonico.
rozwiń zwiń