X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bukiet pieśni od braci Kozłowskich

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 16:23
Na 80. urodziny Dwójki Karol i Mischa Kozłowscy przygotowali program złożony z utworów Beethovena, Schuberta, Berga, Brittena i Schönberga.
Audio
  • Bukiet pieśni od braci Kozłowskich. Koncert urodzinowy Dwójki
Mischa i Karol Kozłowscy
Mischa i Karol KozłowscyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Mischa i Karol Kozłowscy  1200.jpg
Mischa i Karol Kozłowscy w "Five o'clock". Obejrzyj film

Karol miał być rzeźbiarzem, został śpiewakiem. Mischa miał być pianistą, został pianistą. Od kilku lat są w ciągłych rozjazdach. Każdy z nich podąża własną drogą. Karol śpiewa "dawności", operę, ciągle powracając do Schuberta i Brittena. Mischa zaś, jak na rasowego pianistę przystało, ma w czym wybierać - przed urodzinami wykona Koncert fortepianowy Griega (w Filharmonii Narodowej), a zaraz po nich Obrazki z wystawy Musorgskiego (Mazowiecki Ośrodek Kultury).

Pomimo licznych zajęć obaj znajdują czas, by do nas zaglądać. Gościli w audycji "Five o’clock", Karol jurorował także w Bachowskim Trybunale Dwójki. Teraz ich drogi skrzyżują się w radiowym Studiu im. Szpilmana - wspólnie wykonają specjalnie przygotowany program. Pieśniowy: Schubert (bo czy można było go pominąć?), Britten („puszczający oko” do swego ukochanego Purcella), Beethoven, Berg i, uwaga, młody Schönberg (ten przed „prawdziwym Schönbergiem”) w pieśniach… kabaretowych (Brettl-Lieder). Sympatycznie, z odrobiną nostalgii (może nawet retromanii) i dowcipu. Po prostu: Bracia.

Program:

Franz Schubert Der Musensohn Op. 92 nr 1 D 764b (do słów Johanna Wolfganga Goethego)

Benjamin Britten Purcell RealizationsI attempt from love's sickness to fly (1947) Z 630, z semi-opery Henry'ego Purcella The Indian Queen (1695), do słów Johna Drydena i Roberta Howarda; If music be the food of love (1948) Z 379a, pierwsza wersja pieśni Henry'ego Purcella (1692) do słów Henry'ego Heveninghama

Ludwig van Beethoven Drei Gesänge Op. 83 (do słów Johanna Wolfganga Goethego): 1. Wonne der Wehmut, 2. Sehnsucht, 3. Mit einem gemalten Band

Alban Berg Nacht (do słów Carla Hauptmanna) z cyklu Sieben frühe Lieder (1907)

Arnold Schönberg Brettl-Lieder (Cabaret Songs, 1901): Galathea (tekst: Frank Wedekind), Gigerlette (tekst: Otto Julius Bierbaum), Der genügsame Liebhaber (tekst: Hugo Salus), Einfältiges Lied (tekst: Hugo Salus), Mahnung (tekst: Gustav Hochstetter), Jedem das Seine (tekst: Colly), Arie aus dem Spiegel von Arcadien (tekst: Emanuel Schikaneder)

***

Koncert ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w środę (1.03) prowadziła Magdalena Łoś.

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

80 lat Dwójki. Konkurs na urodzinowy dżingiel zakończony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 19:35
Gorąco dziękujemy za wielkie zainteresowanie konkursem na nowe sygnały dźwiękowe Dwójki. Rozstrzygnięcie - już wkrótce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:52
1 marca, w dniu swoich 80. urodzin, Program 2 Polskiego Radia organizuje specjalne koncerty! Zapraszamy do uczestnictwa - wstęp wolny lub bilety za symboliczną złotówkę!
rozwiń zwiń