REKLAMA

Koncert Mitch & Mitch na 84. urodziny Dwójki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:00
Świętując jubileusz 84-lecia Dwójki w poniedziałek 1 marca usłyszeliśmy koncert "Amore assoluto per Ennio" grupy Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico, którzy zmierzyli się z utworami Ennio Morricone. Zapraszamy do oglądania wideo!
Koncert Mitch  Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico z okazji 84. urodzin Dwójki
Koncert Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico z okazji 84. urodzin DwójkiFoto: Cezary Piwowarski/PR

Urodziny 1200.jpg
Świętuj razem z nami 84. urodziny radiowej Dwójki

Niezmiennie waleczni, mimo pandemicznego odpoczynku, skorzystali z zaproszenia radiowej Dwójki i postanowili zmierzyć się z dziełami Ennia Morricone - dziełami nieklasycznymi (w których gwizd, waltornie i gitara drżą), ale tymi mniej popularnymi (gdzie tylko waltornie i gitara drżą, bez gwizdu). W tym celu powołali zupełnie nową odnogę swojego wieloosobowego duetu – Etereo Gruppo Stereofonico.

Oglądaj koncert:

Eteryczny septet gotowy do działania w każdych warunkach meteorologicznych. Klawesyn? Tak. Dzwonki chromatyczne? Tak. Melotron? Oj, tak. Co tu dużo mówić – wyłączając gwizd, znajdziemy tu wszystko, co potrzebne na wyprawę do świata wspaniałej muzyki, zmarłego w ubiegłym roku, Mistrza.

Mitch & Mitch 1200.JPG
Koncert Mitch & Mitch na 84. urodziny Dwójki

Jesienią wystąpili na "Domówce z Dwójką", ale już wtedy z trudnością mieścili się w domowych pieleszach. W Studiu im. Lutosławskiego było im wygodniej. I ważne: ponownie panowie Mitche w mniejszości… Ladies first!

Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico w składzie:

Mitch a.k.a. Michele – gitara

Mitch a.k.a. Michele – perkusja

Margherita Sarbacchi – instrumenty klawiszowe

Anna Brachacci – gitara basowa

Anna Baranetti – waltornia

Maddalena K. Penqala – instrumenty perkusyjne

Maddalena Gae Gizza - śpiew, flet poprzeczny

***

Koncertu można było posłuchać w poniedziałek (1.03) od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także obejrzeć na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Festiwal Nowe Epifanie. Łukasz Kozak: to zupełnie nowe oblicze naszego programu muzycznego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 11:10
- Mamy to szczęście w nieszczęściu ze względu na pandemię, że możemy robić koncerty w specyficznej lokacji, bo nie musimy przejmować się umieszczeniem publiczności. Wobec tego zdecydowaliśmy się na Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki. Czyli muzycy będą występować we wnętrzach wypełnionych świadectwami czegoś, co moglibyśmy uznać za apokalipsy przeszłości - mówił kurator muzyczny Festiwalu Nowe Epifanie.
rozwiń zwiń