Czy polski jazz podbije Malezję i Filipiny?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 11:11
- Ta trasa to efekt jednej nocy spędzonej pół roku temu w Kuala Lumpur - mówił w Dwójce Maciej Fortuna, który wraz ze swoim zespołem w ramach trasy "Tribute to Bronisław Kaper" rusza do Azji.
Audio
  • Maciej Fortuna i Jakub Mielcarek o trasie koncertowej po Azji Południowo-Wschodniej (Poranek Dwójki)
Maciej Fortuna (na zdjęciu) jest trębaczem, kompozytorem jazzowym, a także wydawcą i producentem muzycznym
Maciej Fortuna (na zdjęciu) jest trębaczem, kompozytorem jazzowym, a także wydawcą i producentem muzycznymFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Jakiś czas temu Maciej Fortuna odwiedził stolicę Malezji i swoim koncertem na tyle zauroczył tamtejszą publiczność, że w marcu zagra tam trzykrotnie. Wszystko w ramach trasy "Tribute to Bronisław Kaper", podczas której muzyk przypomni twórczość nieco zapomnianego polskiego kompozytora muzyki jazzowej. - Bronisław Kaper to pierwszy polski laureat Oscara za muzykę do filmu "Lili" (1953). Jego standady jazzowe grywali m.in. Miles Davis i John Coltrane - podkreślał Maciej Fortuna.

W muzycznej podróży do Azji trębaczowi towarzyszył będzie Jakub Mielcarek na kontrabasie oraz malezyjscy artyści: pianista John Dip Silas oraz perkusista John Thomas. Gościnnie wystąpi z kwartetem również malezyjska wokalistka Ushera. Maciej Fortuna zdradzał, że azjatyccy muzycy wnoszą do gry jego zespołu specyficzny koloryt.

***
Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzenie: Tomasz Obertyn

Goście: Maciej Fortuna (trębacz) i Jakub Mielcarek (kontrabasista)

Data emisji: 17.03.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/jp

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Pawlik: nie ma ortodoksyjnych jazzmanów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 12:00
- Te dwie rzeczy się wykluczają, bo jazz to przestrzeń wolności. Z niego wyrasta wszystko: funk, R&B, soul... - argumentował pianista i kompozytor.
rozwiń zwiń