Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 15:00
Po raz piąty Dwójka włącza się w obchody muzycznego święta. 30 kwietnia na naszej antenie: koncerty, rozmowy oraz plebiscyt na najlepszą jazzową ścieżkę dźwiękową.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: CC0 Public Domain (pixabay)

Od poniedziałku 24 kwietnia "Zapiskach we współczesności" (poniedziałek-piątek 11.45-12.00) o swoim życiu i twórczości opowiada Mikołaj Trzaska, bohater potrójnego koncertu, który odbędzie się w Polskim Radiu w Międzynarodowym Dniu Jazzu. Na naszej antenie słuchamy też książki "Respect" Davida Ritza. Biografię Arethy Franklin czyta dla Państwa Krzysztof Gosztyła (poniedziałek-piątek 9.45-10.00).

Do 28 kwietnia można wziąć udział w naszym plebiscycie na najlepszą jazzową ścieżkę dźwiękową. Państwa decyzję przedstawią w Międzynarodowy Dzień Jazzu po godz. 22.00 Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpoczniemy już 29 kwietnia wieczorem - występem Kwartetu Marka Pospieszalskiego w ramach "Światowej Sceny Jazzu". Dzień później - urodzinowy koncert Mikołaja Trzaski i masa innych muzycznych atrakcji.

Klasyczny program Międzynarodowego Dnia Jazzu zdominuje twórczość George'a Gershwina. Jego utwory, obok dzieł m.in. Igora Strawińskiego, Leonarda Bernsteina i Duke'a Ellingtona, zabrzmią już w przedpołudniowym (10.00-12.00) paśmie "Wolna sobota". W operę Gershwina "Porgy and Bess" wsłuchamy się w audycji "Kto słucha nie błądzi" (17.00-19.00). W skład Płytowego Trybunału Dwójki wybierającego najlepsze wykonanie tego dzieła wejdzie m. in. Krzysztof Herdzin.

A o polskim jazzie porozmawiamy na poważnie w audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" (16.00-17.00). Gośćmi Hanny Marii Gizy będą Włodek Pawlik, Tomasz Szachowski oraz Kajetan Pochyra.

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA
Czytaj także

Prof. Maciej Lewenstein. Co fizyk widzi w jazzie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 09:00
W "Poranku Dwójki" odwiedził nas pracujący w Hiszpanii polski uczony, a także wielbiciel i popularyzator polskiego jazzu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie tylko muzyczne "Zapiski" z Mikołajem Trzaską

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 15:00
Obchodzący pięćdziesiąte urodziny saksofonista będzie przyglądał się z dystansu swojej drodze twórczej i życiu prywatnemu.
rozwiń zwiń