X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert zespołu TROITSA

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 16:12
30 lipca o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej wystąpi białoruski zespół specjalizujący się w muzyce tradycyjnej.
Troitsa
Troitsa

Założycielem i inspiratorem zespołu był Iwan Iwanowicz Kirczuk, z Uniwersytetu Kultury w Mińsku. TROITSA oznacza liczbę „trzy” albo odnosi się do Świętej Trójcy, aby w ten sposób zaznaczyć związki grupy z tradycją narodową. Pomysł utworzenia takiego zespołu pojawił się w 1986 roku, gdy Iwan zbierał materiały etnograficzne w białoruskich wioskach. Główną motywacją stała się chęć popularyzowania pieśni ludowych i włączenia ich w uniwersalną kulturę muzyczną. Sama historia kraju, gdzie mieszały się różne wpływy kulturowe, przyczyniła się do powstania takiej właśnie muzyki.
Zespół jest znany także poza terenem Białorusi. W 1997 TROITSA stała się popularna w Rosji, a w 1998 odbyła wielkie tournèe po Holandii, Słowenii, Chorwacji, Niemczech i Portugalii. Sukces zawdzięcza całkiem indywidualnemu stylowi kompozycji, różnorodności i wielości prezentowanych instrumentów, a także profesjonalizmowi muzyków - w tym należy wymienić silny głos Iwana i świetną technikę wykonawczą. Od początku TROITSA korzystała nie tylko z tradycyjnych instrumentów własnego kraju, ale z całego świata, śpiewając jednakże w języku białoruskim. Krytycy nazwali ich styl „folk-fusion”. W 1998 zespół nagrał album "Troitsa" dla holenderskiej wytwórni PAN records. W ślad za płytą i serią koncertów na Białorusi i w Holandii, gdzie zespół jest bardzo popularny, nastąpił rozłam w grupie. Muzyką nadal zajmował się tylko lider i założyciel Troitsy, Iwan Kirczuk. W 1999 Iwan pojechał do powojennej Bośni, gdzie występował ze swoim programem dla dzieci i spektaklami teatru „Batleika”. W tym samym roku pojawił się nowy album zespołu zawierający koncert zarejestrowany podczas holenderskiego Festiwalu Oerol.
W roku 2000 ukazała się solowa płyta Iwana, "Heritage of the Lost Villages", charakteryzująca się minimalistycznym wykorzystaniem głosu i instrumentarium. Na jesieni tego samego roku w Mińsku z pierwszym koncertem w nowym składzie wystąpiła grupa "Ethno Trio Troitsa". Nowymi członkami grupy są: Jury Dmitriew, gitara, uczeń Iwana Kirczuka i Jury Pawłowskij, perkusja, były członek zespołu "Kniaź Myszkin”. W 2001 w Holandii wydają najnowszą płytę, "Żurawy". Rok później „Ethno Trio Troitsa” uczestniczy w największym festiwalu muzyki etnicznej, "Rain Forest" w Malezji. Choć zespół jest zorientowany wybitnie folkowo, bierze udział w nagraniu albumu z muzyką Depeche Mode.
W latach 2003-2004 zespół koncertuje na Białorusi, a także na festiwalach w Polsce, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, w Bośni i Estonii i Rosji. Wydaje nową płytę "Sem", wyprodukowaną przez jedno z najlepszych studiów w Mińsku. Pod koniec 2004 nagrywa muzykę do filmu dla dzieci, w którym Iwan także gra drobną rolę.
Zespół wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach europejskiej trasy.
Serdecznie zapraszamy

KUP BILET

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak