Testament Herberta. Czytamy "Epilog burzy"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 14:14
W cyklu poetyckim "Wiersz na lato" słuchać będziemy czytanych przez Mariusza Benoit wierszy Zbigniewa Herberta z tomiku "Epilog burzy", wyróżnionego przez słuchaczy w plebiscycie "25 książek na 25-lecie".
Zbigniew Herbert
Zbigniew HerbertFoto: PAP/ Piotr Janowski

Panie,
wiem że dni moje są policzone
zostało ich niewiele
tyle żebym jeszcze zdążył zebrać piasek
którym przykryją mi twarz

(fragment wiersza "Brewiarz IV" z tomu "Epilog burzy")

"Epilog burzy" jest ostatnim zbiorem wierszy Zbigniewa Herberta. Książka ukazała się w maju 1998 r., niecałe trzy miesiące przed śmiercią poety. To swoisty testament, podsumowanie życia wielkiego poety. Sam pisarz miał mówić, że to jego pożegnanie.

Zbigniew Herbert - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W cyklu "Wiersz na lato" utwory Zbigniewa Herberta z tomu "Epilog burzy" usłyszymy w znakomitej interpretacji Mariusza Benoit.

16-20 czerwca (poniedziałek-piątek), ok. godz. 11.20, w bloku "Molo melomana" (godz. 9.00-12.00)

mc/jp

Czytaj także

Renato Gabriele: byłem wstrząśnięty interpretacją Herberta

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 18:10
- W polskiej poezji oczarowały mnie te tematy, które czynią ją refleksyjną - mówił w "Notatniku Dwójki" Renato Gabriele, włoski poeta uhonorowany za działalność na rzecz kultury polskiej medalem "Bene Merito", odznaczeniem nadawanym przez Ministra Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto wolności i książki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:00
Wielki finał konkursu Programu 2 Polskiego Radia na najważniejsze książki ostatniego ćwierćwiecza, dyskusje o polskim czytelnictwie, słuchanie poezji – za nami Piknik Wolności, zorganizowany z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca '89, na którym nie zabrakło Dwójki i jej słuchaczy.
rozwiń zwiń