Mikołajkowe propozycje literackie dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 21:14
6 grudnia za pasem. Dla tych, którzy poszukują prezentów dla dzieci, wydawcy przygotowali wyjątkowe opowieści o magii zimowych świąt - i nie tylko.
Audio
  • Tłumaczka i redaktorka Agnieszka Stróżek o książkach, które warto podarować dzieciom na Mikołajki (Wybieram Dwójkę)
Tematem świątecznych książek dla dzieci są prawdziwe wartości Bożego Narodzenia, oparta na dzieleniu się miłością i radością
Tematem świątecznych książek dla dzieci są prawdziwe wartości Bożego Narodzenia, oparta na dzieleniu się miłością i radościąFoto: Glow Images/East News

Wśród Dwójkowych rekomendacji znalazła się nowa książka Jujji Wieslander z ilustracjami Svena Nordqvista. To "Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony". – Tytułowi bohaterowie mają wśród dzieci swoich wiernych czytelników – powiedziała Agnieszka Stróżyk z wydawnictwa Zakamarki. – Ta opowieść jest jednak wyjątkowa, bo dzieje się w okresie Bożego Narodzenia – dodała.

Książka pokazuje nie tylko piękną wizję świąt Bożego Narodzenia, lecz także opowiada o przyjaźni dwójki nietypowych bohaterów. Choć dzieli ich bardzo wiele, tworzą doskonałą i wciąż zadziwiającą czytelników parę. – Pan Wrona, mimo że ma skrzydła, to postać twardo stąpająca po ziemi. Mama Mu jest natomiast prawdziwą osobowością, krową, która robi rzeczy, o jakie nigdy byśmy nie podejrzewali żadnej innej krowy – mówiła Agnieszka Stróżyk.

***

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Agnieszka Stróżyk (tłumaczka, redaktorka książek)

Data emisji: 4.12.2014

Godzina emisji: 17.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorośli w Dolinie Muminków. Setna rocznica urodzin Tove Jansson

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 15:00
9 sierpnia wspominamy setne urodziny Tove Jansson - mamy Muminków, twórczyni niezwykłego świata, w którym mogą się odnaleźć zarówno dzieci, jak i dorośli. Zapraszamy do wysłuchania specjalnych audycji poświęconych tej wyjątkowej pisarce.
rozwiń zwiń