X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

High Life Jakobe Mansztajna

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 10:00
Rozmowa z młodym poetą i blogerem, nagrodzonym za debiut roku Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius 2010.
Audio

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jakobe Mansztajnem – gdańskim poetą i animatorem kultury, autorem książki "Wiedeński high life", za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii "debiut roku", a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji. Poeta prowadzi własnego bloga, jest zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika literackiego "Korespondencja z ojcem". Wiersze Jakobe Mansztajna ukazywały się na łamach krajowej prasy, były też tłumaczone m.in. na hebrajski, białoruski, niemiecki i angielski.

Poeta opowiadał o radościach i trudnościach bycia laureatem konkursu literackiego, o tym, jak sukces zmienia perspektywę młodego twórcy. Choć poeta z założenia nie prowadzi gry z krytyką literacką, zdradził nieco szczegółów dotyczących swoich inspiracji i początków twórczości. Mansztajn z założenia unika łatwych wzruszeń, zaś ciągłe poszukiwania własnego języka ściśle związane są u niego z pragnieniem docierania do codzienności, stąd w tej poezji tyle kolokwializmów i skrótowości. Gość Witolda Malesy opowiedział także o tym, skąd wzięła się specyficzna konstrukcja jego bohaterów lirycznych, atmosfera schyłkowości i smutna ironia.

Aby wysłuchać audycji, wystarczy kliknąć plik "Jakobe Mansztajn o sobie i swojej poezji".


Zobacz więcej na temat: Gdynia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uhonorowano laureatów Nagrody Poetyckiej Silesius

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2010 15:37
Poeta i tłumacz Piotr Sommer został uhonorowany Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius za całokształt twórczości. Podczas uroczystej gali we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol poeta odebrał statuetkę Silesiusa i czek na 100 tys. zł.
rozwiń zwiń