Kiedy chłopiec staje się mężczyzną...

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:51
Jakie są marzenia starzejących się chłopców, tuż u progu wieku męskiego? Interesujących odpowiedzi na to pytanie udziela izraelski pisarz Eshkol Nevo, którego powieść "Do następnych mistrzostw" była lekturą w pierwszej audycji z cyklu "Czytelnia".
Audio
Eshkol Nevo
Eshkol NevoFoto: wikipedia/Heinrich-Böll-Stiftung. lic. CC

Było ich czterech. Połączyła ich miłość do piłki nożnej oraz miasto, które kochali i nienawidzili jednocześnie. Nie wyobrażali sobie, że kiedyś ich drogi mogą się rozejść. Zycie brutalnie to zweryfikuje.

Eshkol Nevo w pierwszej wydanej w Polsce powieści barwnie przedstawia historię młodych mężczyzn, którzy stają przed trudnymi wyborami, a do ich życia zagląda "dorosłość”. W pełnej zabawnych sytuacji opowieści izraelski pisarz próbuje odpowiadać na pytania najistotniejsze, dotyczące poszukiwania swojego miejsca w życiu, wartości przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i bliskich.

Ale w tej książce jeszcze jeden aspekt zwraca uwagę: Nevo, snując opowieść o swoich bohaterach, znakomicie portretuje współczesny Izrael, z wszystkimi lękami, politycznymi problemami i wojennymi traumami.

O książce z Magdaleną Miecznicką i Piotrem Koftą rozmawiała Małgorzata Szymankiewicz.


Zobacz więcej na temat: POLSKA Izrael Piłka nożna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oni po prostu kochają się nienawidzić!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 11:30
Co Anglicy mają z setek lat wkurzania Francuzów? A co Francuzi z wiecznego zblazowania okazywanego tym zza Kanału La Manche?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dokument twórcy "Super Size Me” w polskich kinach!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 15:30
Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie miejsce, gdzie lord Darth Vader przytula się ze Spider-Manem? Gdzie Batman przechadza się obok Sylvestra Stallone'a i Bruce'a Willisa, a postaci z gier wideo kupują komiksy na oczach zachwyconych fanów?
rozwiń zwiń