Sposób na monodram wg Agnieszki Przepiórskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 09:00
- Gram ryzykownie, za co płacę dużą cenę - mówiła aktorka, której dużą popularność przyniosły ostatnio spektakle warszawskiego kabaretu "Pożar w burdelu".
Audio
  • Agnieszka Przepiórska o swoim aktorstwie. Rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Agnieszka Przepiórska ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu
Agnieszka Przepiórska ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w PetersburguFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Pracę przy monodramie zaczynam od ustalenia mojej relacji z widzem. Myślę, o czym chcę z nim rozmawiać, a nie, co chcę zagrać - wyjaśniała Agnieszka Przepiórska w "Poranku Dwójki". Aktorka w swoich spektaklach bardzo często dotyka wątków osobistych, czerpie z prywatności, co, jak wyjaśnia, dzieje się w sposób zupełnie naturalny. Czy podobnie będzie podczas szykowanego na jesień przedstawienia o korespondentce wojennej, który Przepiórska chce połączyć z grą komputerową?

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Agnieszka Przepiórska (aktorka)

Data emisji: 23.07.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/pg

Czytaj także

Jan Kobuszewski: Wszystko zawdzięczam kobietom

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 12:00
Znakomity aktor, który świętuje 55 lat pracy scenicznej, tylko w Jedynce zdradza, że wielbi kobiety oraz to, jakie lubi dostawać prezenty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Aspergera jako aktorskie antyzadanie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 11:00
- Rola aktora to wyrażanie emocji. Jak zagrać osobę, która ma z tym problem, jednocześnie nie zanudzając publiczności? - pytał retorycznie Jakub Krofta, reżyser spektaklu "Dziwny przypadek psa nocną porą" w ramach Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego w Warszawie.
rozwiń zwiń