X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Tuszyńska na tropie narzeczonej Schulza

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 21:00
Popularna pisarka opowiadała w Dwójce o swojej nowej książce poświęconej Józefinie Szelińskiej, jedynej kobiecie, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.
Audio
  • Z Agatą Tuszyńską o jej książkach i pisarskiej pracy rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Biograf to ktoś, kto dociera do tajemnicy, mówiła w Dwójce Agata Tuszyńska. Na zdj. fragment okładki książki Narzeczona Schulza
"Biograf to ktoś, kto dociera do tajemnicy", mówiła w Dwójce Agata Tuszyńska. Na zdj. fragment okładki książki "Narzeczona Schulza" Foto: mat. prom. Wydawnictwa Literackiego

Inspiracją do powstania książki "Narzeczona Schulza" była lektura nieznanych dotąd listów, które - już po wojnie - Józefina Szelińska słała do Jerzego Ficowskiego, znawcy twórczości pisarza z Drohobycza. - Z tych listów można odczytać inną twarz Schulza - mówiła Agata Tuszyńska. - Pomyślałam, że z tego można złożyć historię miłości, ważnej tak dla Schulza, jak i dla Szelińskiej.

Dlaczego "Narzeczona Schulza" jest, jak mówi jej podtytuł, apokryfem? Czym różni się najnowsza książka Agaty Tuszyńskiej od jej wcześniejszych opowieści biograficznych? I dlaczego swoje pisarskie zajęcie autorka określa mianem "zakręcenia kryminalno-śledczego"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jerzy Kisielewski

Gość: Agata Tuszyńska (autorka książek poświęconych m.in. Marii Wisnowskiej, Isaacowi Bashevisowi Singerowi, Wierze Gran czy Irenie Krzywickiej)

Data emisji: 31.07.2015

Godzina emisji: 18.00

 

jp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zrozumiana Wiera Gran

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 10:43
"Oskarżona Wiera Gran" w Polsce wywołała burzę. Kontrowersyjna biografia właśnie ukazuje się we Francji i ma tam same dobre recenzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 14:00
Agata Tuszyńska napisze książkę o kobiecie, którą Bruno Schulz znał i kochał przez 4 lata - Józefinie Szelińskiej.
rozwiń zwiń