W konkursie "Mój Chopin" wygrywa Kate Liu!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 20:00
Przez czas trwania Konkursu Chopinowskiego nasi słuchacze wybierali swoich faworytów. Na podium zabrakło miejsca dla zdobywcy złotego medalu Seong-Jin Cho.
Audio
  • Kate Liu o swoich wrażeniach po Konkursie Chopinowskim (Wybieram Dwójkę)
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

serwis specjalny
Seong Jin Cho 1200.JPG
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

W konkursie "Mój Chopin" najwięcej głosów słuchacze Dwójki oddali na Kate Liu. Drugie miejce zajął Charles Richard-Hamelin, a trzecie Georgijs Osokins. Najlepszy z polskiej ekipy - Szymon Nehring – zajął 5 miejsce.

Jury konkursu "Mój Chopin" wybrało trzy najciekawsze smsy uzasadniające wybór pianistów. I tak:

I nagrodę, czyli boks "81 CD - Glenn Gould - The Complete Columbia Album Collection, Original recording remastered" otrzymuje Pan Michał z Zabrza za sms:

Liu - Wielka muzyka spod małych palców, dojrzała fraza w młodziutkim sercu, biegłość techniczna i wielka radość z muzyki w skromnym uśmiechu.

II nagrodę, czyli boks "73 CD - Murray Perahia - The First 40 Years" otrzymuje
pan Tomasz z Krakowa za sms:

Kate Liu jest z muzyką i jest w muzyce, dzięki temu jest i muzyka, i Chopin, i Kate Liu. Nikt nikogo nie zasłania i oboje są piękni.

III nagrodę, czyli boks "50 CD - Vladimir Horowitz - The Unreleased Live Recordings 1966-1983" otrzymuje Pan Mateusz z Grybowa za sms:

Richard-Hamelin - Piękne polaczenie wrażliwości, inteligencji, pokory, siły i zupełnego braku PR-owej kreacji. Geniusz o wyglądzie kolegi z boiska. Ujmujący!

bch

Czytaj także

Niezwykłe radio na niezwykły czas. Rusza cyfrowe Radio Chopin

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 11:01
Z okazji XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina Polskie Radio uruchomiło w poniedziałek cyfrowe Radio Chopin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy najliczniejszą grupą w drugim etapie Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 07:03
Wśród 43 pianistów zakwalifikowanych do II etapu przesłuchań XVII Konkursu Chopinowskiego znalazło się ośmiu reprezentantów Polski. Nazwiska wszystkich, którzy zagrają w kolejnym etapie rywalizacji ogłoszono w środę wieczorem w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
rozwiń zwiń