REKLAMA

Dwa Teatry na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:13
W dniach 19-21 maja odbywa się XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot". Do konkursu stanęło 16 słuchowisk radiowych i 13 spektakli telewizyjnych.
Audio
Fragment Plakatu Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2012
Fragment Plakatu Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2012"Foto: Rafał Olbiński

Festiwal stanowi podsumowanie ostatniego sezonu w teatrze radiowym i Teatrze Telewizji. Krzysztof Domagalik w rozmowie w Dwójce ocenił, że kondycja Teatru Telewizji jest lepsza niż telewizji w ogóle. - W tym roku bywało, że pokazywaliśmy dwie premiery w jednym miesiącu: emisyjnie nie widać oznak kryzysu – powiedział dyrektor artystyczny Festiwalu ze strony Telewizji Polskiej.

Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia i dyrektor artystyczny Festiwalu z ramienia Polskiego Radia – również dobrze ocenia mijający sezon: - Wyprodukowaliśmy sto utworów, było dużo debiutów. Pojawili się młodzi aktorzy, pisarze, reżyserzy. Zapraszamy też doświadczonych twórców: w najbliższym czasie zadebiutuje u nas Krzysztof Zanussi – powiedział w Dwójce Janusz Kukuła.

/

Anna Seniuk i Jerzy Stuhr otrzymali podczas wczorajszej uroczystej gali otwarcia Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. Artyści zostali uhonorowani podczas wieczornej gali otwarcia 12. festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Zobacz więcej

 

Nowością tegorocznego Festiwalu będzie pozakonkursowa prezentacja wybranych słuchowisk radiowych i produkcji telewizyjnych BBC.

W konkursie biorą udział trzy Dwójkowe realizacje:

" Dziura w niebie " Tadeusza Konwickiego w reż. Pawła Łysaka

" Gracze " Włodzimierza Boleckiego w reż. Jana Warenyci oraz

" Zbrodnia w Dzielnicy Północnej " Stefana Kisielewskiego w reż. Waldemara Modestowicza

W sobotę w Sopocie rozmawialiśmy o teatrze telewizyjnym i radiowym w nowej rzeczywistości. Gośćmi Jacka Wakara i Bartosza Panka byli: Wojciech Majcherek, Krzysztof Domagalik i Maciej Wojtyszko. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.

Natomiast w niedzielę 20 maja o godz. 14:00 Jacek Wakar poprowadzi audycję "Dla kogo Teatr Polskiego Radia?" – również będzie to transmisja z Sopotu. Zaproszeni goście zaś to: Waldemar Modestowicz, Monika Powalisz, David Zane Mairowirz oraz Paweł Łysak.

Zapraszamy!

Czytaj także

Babcia i wnuczek, czyli noc cudów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2011 12:00
Zapraszamy na słuchowisko na postawie farsy Konstantego Ildefonsa Gałaczyńskiego. Adaptacja i reżyseria radiowa Janusza Kukuły. Nagranie z 1993 r.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwa Teatry - w maju, na plaży, nie tylko o teatrze

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 18:15
rozwiń zwiń