Polskie Radio
Section05
Jerzy Stuhr

Polska prapremiera "Geniusza" Tadeusza Słobodzianka: Jerzy Stuhr reżyseruje i gra główną rolę

Teatr Polonia w Warszawie przygotowuje nowy spektakl: to "Geniusz" Tadeusza Słobodzianka. Polska prapremiera tej opowieści o skomplikowanych relacjach między Józefem Stalinem, tyranem i władcą właściwie absolutnym, a Konstantinem Stanisławskim, mistrzem sztuki aktorskiej, odbędzie się w czwartek, 22 lutego. Reżyseruje i rolę Stanisławskiego gra Jerzy Stuhr, a partnerują mu Jacek Braciak jako Stalin oraz Łukasz Garlicki i Paweł Ciołkosz.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR premiera Tadeusz Słobodzianek Jerzy Stuhr Jacek Braciak Łukasz Garlicki Teatr Polonia Warszawa Małgorzata Jędrzejczyk Tomasz Miara Trójka

Premiera spektaklu "Geniusz". Jacek Braciak: nie mogę doczekać się na pierwszych widzów

Otrzymał nominację do Orłów - Polskich Nagród Filmowych za rolę Tadeusza "Kosa" Kościuszki w filmie Pawła Maślony "Kos", a w najbliższy czwartek w Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Geniusz" w reżyserii Jerzego Stuhra, w którym zagra Józefa Stalina - jedną z głównych ról. Gościem audycji "Spotkanie z..." był Jacek Braciak. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Jacek Braciak aktorstwo FILM TEATR spektakl film polski Paweł Maślona Jerzy Stuhr Orły 2024

Proces Jerzego S. Poszkodowany mówi o manipulacji i dodaje: otrzymywałem groźby

W środę aktor Jerzy S. został skazany za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Poszkodowany przez niego motocyklista przekazał mediom, że czas po kolizji był dla niego bardzo trudny i że musiał podjąć leczenie farmaceutyczne. Dodał też, że otrzymywał groźby. Ponadto jego zdaniem nagranie, które zostało przekazane śledczym, zostało zmanipulowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jerzy Stuhr Kraków pijani kierowcy alkohol

Jerzy S. usłyszał wyrok. Jest decyzja krakowskiego sądu

Przed krakowskim sądem rejonowym odbył się proces Jerzego S. Znany aktor jest oskarżony o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Po potrąceniu motocyklisty w połowie października ubiegłego roku artysta odjechał z miejsca zdarzenia. Aktor nie stawił się na rozprawie. Sąd wymierzył mu karę 12 tys. zł grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Jerzy Stuhr Kraków pijani kierowcy alkohol

Jerzy S. próbował uciec z miejsca zdarzenia? Jest nagranie jego "rajdu" pod wpływem alkoholu

Dziennik "Fakt" dotarł do nagrania na którym widać jak znany aktor Jerzy S. najpierw uderza swoim czarnym lexusem w motocyklistę, a później odjeżdża z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony przez niego mężczyzna goni go, jest wyraźnie zdenerwowany i krzyczy: "potrąciłeś mnie człowieku!". Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzuty prowadzenia pojazdu osobowego w stanie nietrzeźwości. Jednak za ucieczkę z miejsca wypadku nie będzie odpowiadał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura Jerzy Stuhr wypadek

Prezes PiS skomentował słowa Jerzego Stuhra. Mówił o kompleksie niższości

- Trzeba zrzucić głoszony przez naszych przeciwników, tzw. celebrytów, kompleks niższości - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński nawiązując do wypowiedzi Jerzego Stuhra sprzed lat. - To, że on tam wypił i jechał, ale, że opowiada, że się wstydzi po polsku mówić, bo to wstyd na Zachodzie, to jest skandal - podkreślił polityk, nawiązując do wypadku z udziałem aktora.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Jarosław Kaczyński Jerzy Stuhr

Pijani kierowcy. Ekspert: czas na odważne i trudne decyzje

 - Jaki argument przemawia za tym, aby alkohol był sprzedawany na stacjach benzynowych? Jaki jest związek prowadzenia pojazdu ze sprzedawanym na stacjach benzynowych alkoholem? Musimy wiedzieć, że alkohol kupowany po godz. 22.00 służy do dopijania się. Do tego alkohol powinien być sprzedawany od 21 roku życia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Jędrzejko, ekspert ds. uzależnień, socjolog i pedagog społeczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA alkohol alkomat pijani kierowcy Jerzy Stuhr