Freszel: obce języki obnażają braki w emisji głosu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 19:00
- Najlepiej dla śpiewaka, gdyby urodził się z umiejętnością co najmniej dwóch języków, a potem uczył się kolejnych - mówiła w Dwójce Joanna Freszel, jedna z najciekawszych śpiewaczek młodego pokolenia.
Joanna Freszel
Joanna Freszel Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Joanna Freszel zachwyciła w audycji "Five o'clok" umiejętnością płynnego przechodzenia z języka na język podczas śpiewania. W rozmowie z Agatą Kwiecińską opowiadała, że opanowanie tej sztuki jest bardzo ważne dla rozwoju wokalnego. - Każdy język odsłania mankamenty w emisji danej osoby. Należy jednak ryzykować i starać się sięgać do różnej literatury, żeby te różnice wyrównywać. Musimy przekonywać publiczność do tego, co śpiewamy.

Podczas spotkania Joanna Freszel wyjaśniała, dlaczego nie udało jej się spełnić marzenia o być piosenkarką rozrywkową. Opowiadała też o pasji, jaką jest dla niej ochrona środowiska i takie kwestie, jak budowa reaktora jądrowego czy kompostowanie śmieci. - To są fantastyczne rzeczy i zajmowałam się nimi przez pewien czas, ale przychodzi moment, kiedy trzeba się zdecydować, co się będzie robiło na 100 procent. Wymagania stawiane śpiewakom wykluczają inną pracę.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Joanna Freszel (śpiewaczka)

Data emisji: 30.07.2016

Godzina emisji: 17.00

bch/mg

Czytaj także

"Odcinek mizofoniczny". Zaskakujące dźwięki w pruskiej fortyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 10:02
W "Pop-południu" zaprosiliśmy Państwa na "Odcinek mizofoniczny" - pierwsze wydarzenie z nowego cyklu Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, którego formuła łączy w sobie muzykę, sztukę wideo, elementy teatru, performansu oraz innych dziedzin sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Kwieciński i muzyczne nastroje

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 19:00
– Pomyślałem sobie: dlaczego tworzę taką smutną i ciężką muzykę? Zrozumiałem, że trzeba szukać porozumienia z publicznością – wspominał kompozytor pewne przełomowe wydarzenie.
rozwiń zwiń