Włodek Pawlik po nocy w Kaliszu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 15:25
W piątkowym "Poranku Dwójki" gościć będziemy Włodka Pawlika - laureata Grammy za płytę "Night in Calisia", którą jego zespół nagrał wspólnie z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Włodek Pawlik/mat. prasowe

Utwory z uhonorowanego Grammy albumu będzie można usłyszeć podczas kilku koncertów w Polsce. Mają się one odbyć w połowie roku. Takie plany ma Filharmonia Kaliska. Co zmieniło się w życiu muzyka po tym sukcesie, jaki wpływ będzie to miało na jego pracę? O tym m.in. porozmawiamy z naszym gościem po 8.35.

Wcześniej natomiast, po 7.45, opowiemy o kończącej się właśnie w Muzeum Uniwersyteckim w Toruniu wystawie prezentującej malarstwo stuletniego artysty Tadeusza Ulatowskiego.

A poza tym na naszej antenie "Dzień z Panem Tadeuszem". W 180. rocznicę ukończenia poematu słuchać będziemy jego fragmentów w dawnych i nowych wykonaniach. Pierwszy odcinek już po 6.45.

W "Poranku" nie zabraknie "Słowa na dzień", informacji kulturalnych, kalendarium, "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu utwory wybiera Olo Walicki - kontrabasista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent) - i oczywiście naszej płyty tygodnia, czyli albumu z muzyką Mozarta pod batutą Claudia Abbado. To fragmenty opery "Czarodziejski flet" z udziałem solistów i Mahler Chamber Orchestra oraz "Koncerty fortepianowe" - 20 d-moll i 25 C-dur - w interpretacji Marthy Argerich i Orkiestry im. Mozarta w nagraniu z koncertu, który odbył się w marcu ubiegłego roku w Lucernie.
Na audycję zaprasza Tomasz Szachowski.
14 lutego (piątek), godz. 6.00-9.00

mc/jp

Czytaj także

Włodek Pawlik: nominacja do Grammy jak sen

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 12:00
- O nominacji dowiedziałem się wcześnie rano, gdy było jeszcze ciemno. Pomyślałem, że śnię - mówił w Dwójce Włodek Pawlik, który wspólnie z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem nagrał płytę "Night in Calisia" nominowaną do Nagrody Grammy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grammy dla Pawlika, promocja dla Kalisza

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 13:50
- Ta płyta pokazuje, że dla wzmocnienia wizerunku miasta jazz jest dobrym środkiem - o uhonorowanym prestiżową nagrodą Grammy albumie "Night in Calisia" opowiadał w Dwójce Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń