Marc Minkowski na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 12:00
Czwartkowe "Rozmowy po zmroku" poświęcone będą filmowi "Saga" Rafaela Lewandowskiego. To portret wybitnego francuskiego dyrygenta polskiego pochodzenia - Marka Minkowskiego.
Marc Minkowski
Marc MinkowskiFoto: PAP/Rafał Guz

Nieodwracalnie zmienił oblicze polskiego życia muzycznego. Szef Sinfonii Varsovii, potomek polskich emigrantów i właściciel działki w centrum Warszawy, jest jednym z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów i wizjonerów muzyki barokowej.
Zanim Marc Minkowski przypomniał sobie o swoich polskich korzeniach, zdążył rozwinąć się z obiecującego fagocisty w szefa najważniejszej francuskiej orkiestry barokowej Les Musiciens du Louvre i rozchwytywanego dyrygenta operowego, zapraszanego do najważniejszych teatrów w całej Europie.

O znakomitym artyście i niezwykłej historii jego rodziny mówić będziemy w "Rozmowach po zmroku", których gośćmi będą reżyser filmu "Saga" Rafael Lewandowski, a także krytycy obu dyscyplin sztuki: Jacek Marczyński oraz Wojciech Kałużyński.

Zaprasza Marcin Pesta

7 maja (środa), godz. 21.30-22.30

mm/jp

Czytaj także

Trzech Panów i Cecylia - rozmowa z Markiem Minkowskim

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:56
Francuski dyrygent opowiada Klaudii Baranowskiej o swojej najnowszej płycie z arcydziełami Purcella Händla i Haydna dedykowanymi Świętej Cecylii
rozwiń zwiń