X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy Jana Ekiera - wydawcę Chopina

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 23:00
W poniedziałek na Powązkach żegnaliśmy Jana Ekiera. W Dwójce redaktora Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina wspominali uczniowie, współpracownicy i syn.
Audio
  • Profesor Jan Ekier. "Nauczyciel od życia" (Notatnik Dwójki)
Jan Ekier udekorowany Orderem Orła Białego w 2010 roku
Jan Ekier udekorowany Orderem Orła Białego w 2010 rokuFoto: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej/Wikipedia

W 1937 roku zdobył VIII nagrodę na Konkursie Chopinowskim. Po wojnie stał się wychowawcą pokolenia polskich laureatów imprezy, m. in.  Haliny Czerny-Stefańskiej, Barbary Hesse-Bukowskiej i Reginy Smendzianki.

Koncertował w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. Był jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym Chopinowskich. Do historii przejdzie jednak przede wszystkim jako redaktor naczelny epokowego Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina.

Audycję przygotowała Anna Skulska.

Goście: prof. Mieczysław Tomaszewski (muzykolog), prof. Zofia Chechlińska (muzykolog), prof. Bronisława Kawalla (znakomita polska pianistka i pedagog), prof. Alicja Paleta-Bugaj (konertująca pianistka i wykładowca), Grzegorz  Michalski (muzykolog i animator życia muzycznego) oraz Jakub Ekier (syn bohatera audycji).

Notatnik Dwójki, poniedziałek (25.08), godz. 15.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Ekier: w Chopinie tkwiło kilka różnych osobowości twórczych

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 18:00
- Nie za to go kochamy, że był dowcipny i miał romans z George Sand - podkreśla redaktor naczelny Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. Profesor Jan Ekier otrzymał tytuł Honorowego Koryfeusza Muzyki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profesor Jan Ekier - opowieści wydawcy Chopina

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 17:00
W piątek, 15 sierpnia, zmarł wybitny muzyk i badacz, redaktor naczelny Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. Profesora Jana Ekiera wspominaliśmy na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń