NOSPR dostraja się do nowej siedziby

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 08:50
Zapraszamy na reportaż Piotra Wojciechowskiego, który odwiedził budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na miesiąc przed oddaniem go do użytku.
Tak wyglądała siedziba NOSPR w kwietniu 2013 roku
Tak wyglądała siedziba NOSPR w kwietniu 2013 rokuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Budowa siedziby NOSPR rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku według projektu Tomasza Koniora. Najważniejszym wnętrzem nowego obiektu jest sala koncertowa na ponad 1800 miejsc. Została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić jak najlepsze warunki akustyczne dla wykonywania, odbioru i rejestracji muzyki klasycznej. Będzie to jedna z większych sal w Polsce.

Jej strojeniem zajmuje się japońska firma Nagata Acoustics, która ma siedzibę w Los Angeles. Właśnie temu etapowi prac przyglądał się Piotr Wojciechowski, którego reportaż przedstawimy w "Notatniku Dwójki".

1 września (poniedziałek), godz. 15.00-15.30

mm/mc

Czytaj także

Witold Rowicki: pracę w Polskim Radiu zacząłem od wypisywania przepustek

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 08:00
- To dlatego, że dobrze znałem język rosyjski w mowie i w piśmie. To trwało niedługo, bo zostałem zabrany Katowic, w roli kierownika muzycznego tamtejszej rozgłośni - wspominał w archiwalnym nagraniu początek współpracy z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa siedziba NOSPR. Koncerty odbywać się będą prawie codziennie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 19:08
- Taką mobilizację narzuciła nam Unia Europejska, która powiedziała, że nie opłaca się budować tak kosztownej sali po to, żeby orkiestra grała w niej dwa razy w miesiącu - wyjaśniała Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor naczelna NOSPR, która w Dwójce opowiadała o bogatym programie artystycznym orkiestry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drugim sercem sali koncertowej jest kawiarnia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 12:21
– Publiczność, która chodzi na koncerty, musi mieć przestrzeń do rozmowy o swoich wrażeniach muzycznych. Umiejscowienie kawiarni jest niezwykle ważne dla całej struktury budynku – mówił w Dwójce wybitny krytyk architektury Joseph Rykwert, który ocenia nową siedzibę NOSPR.
rozwiń zwiń