X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Broadway i literatura

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 12:05
Związek musicalu z literaturą choć burzliwy bywa bardzo owocny. Niejednej broadwayowskiej premierze towarzyszył jęk pisarza, z przerażeniem spoglądającego na swoje pokancerowane dzieło.
Broadway i literatura
Foto: East News/Glowimages

Z drugiej strony musical potrafi tchnąć nowe życie w dzieła literackie powoli popadające w zapomnienie, a wiele arcydzieł tego gatunku powstało w oparciu o wybitne powieści i dramaty.

"Nędznicy", "My Fair Lady", "West Side Story", "Człowiek z La Manchy" – to tylko najsłynniejsze z musicali zakorzenionych w wielkiej literaturze. O nich i o innych w pierwszej powakacyjnej audycji z cyklu "Ten cały musical" opowiedzą Marcin Zawada i Jacek Mikołajczyk.

20 września (sobota), 22.00-23.00

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uprowadzenie z Seraju" w wykonaniu... marionetek!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:15
Lalki zawieszone na trzymetrowych niciach i opera? Dlaczego nie. - Trzeba pamiętać, że dla teatru marionetek pisał i Haydn, i Mozart – mówił w "Kwadransie bez muzyki” reżyser i wielki specjalista gry marionetkowej Lesław Piecka.
rozwiń zwiń