REKLAMA

Duchy i Marsjanie. Szalone kino Tima Burtona

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 09:05
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmowa o twórczości jednego z najoryginalniejszych reżyserów współczesnego kina.
Tim Burton podczas francuskiej premiery filmu Frankenweenie, animowanej opowieści o ożywieniu zabitego przez samochód psa
Tim Burton podczas francuskiej premiery filmu "Frankenweenie", animowanej opowieści o ożywieniu zabitego przez samochód psaFoto: Georges Biard/Wikimedia/cc

Dzięki swojemu specyficznemu, surrealistycznemu poczuciu humoru zyskał rzeszę wielbicieli na całym świecie i miano specjalisty od filmów "niekonwencjonalnych". Pierwszą fabułą w reż. Tima Burtona był "Sok z żuka", potem były m.in. "Batman", "Edward Nożycoręki", "Rodzina Adamsów", "Marsjanie atakują!".

Najnowszy film Burtona "Wielkie oczy" (3 nominacje do Złotych Globów, Złoty Glob dla aktorki Amy Adams za  główną rolę) jest już na ekranach polskich kin. To film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane.

O Timie Burtonie i jego kinie porozmawiamy z krytykami fimowymi: Karoliną Pasternak i Krzysztofem Kwiatkowskim oraz Urszulą Śniegowską, znawczynią filmu amerykańskiego, dyrektor programową  "American Film Festival".

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy we wtorek (13.01) w godz. 18.00-19.00. Program poprowadzi Jacek Wakar.

mc/jp

Czytaj także

Steven Spielberg zawdzięcza wszystko... dziecku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 20:00
- Problem zaczął się, gdy twórca "Szczęk" uwierzył, że potrafi robić filmy na poważne tematy - uważa krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki.
rozwiń zwiń