Andrzej Mitan i nieprzewidywalna Onomatopeja

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:05
W środowych "Spotkaniach po zmroku" porozmawiamy z Andrzejem Mitanem - performerem, wokalistą i animatorem kultury.
Od końca lat 60. Andrzej Mitan jest aktywnym animatorem sztuki, kuratorem i koordynatorem wielu festiwali, wystaw, koncertów, sympozjów
Od końca lat 60. Andrzej Mitan jest aktywnym animatorem sztuki, kuratorem i koordynatorem wielu festiwali, wystaw, koncertów, sympozjówFoto: SurFeRGiRL30/flickr/cc

Ich pierwszy występ zaangażował wszystkie zmysły. Siedmiogodzinne granie odbyło się w towarzystwie wypchanych zwierząt, które zostały ukryte w gałęziach z Puszczy Kozienickiej. Nad całością unosił się zapach cukru, usmażonego na przenośnej maszynce. Wokalista - Andrzej Mitan - śpiewał, leżąc na skórze niedźwiedzia.

Kolejnym koncertom Onomatopei również towarzyszyła oprawa wizualna, czasem happeningi. Pozostały po nich fotografie oraz wydana właśnie płyta, zawierająca nagrania zarejestrowane w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Czym była Onomatopeja? Jak z perspektywy czasu prezentują się jej dokonania?

***

Na audycję "Spotkania po zmroku" zapraszamy w środę (11.02) w godzinach 21.30-22.00. Program poprowadzi Michał Nowak.

mc/mm

Czytaj także

Czy "Performer" podbije Berlinale?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 11:48
"Performer" przedstawia historię Oskara Dawickiego, jednego z najbardziej oryginalnych polskich artystów. – To niejednoznaczna opowieść – tłumaczył jeden z reżyserów filmu Maciej Sobieszczański.
rozwiń zwiń