Bartłomiej Topa o piekle Karbali

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 14:15
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z odtwórcą głównej roli w filmie "Karbala", który 11 września wchodzi na ekrany kin.
Audio
  • Bartłomiej Topa o filmie "Karbala" (Poranek Dwójki)
  • Tadeusz Wielecki o programie Warszawskiej Jesieni 2015 (Poranek Dwójki)
Karbala to widowiskowa opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. Na zdj. Bartłomiej Topa w Karbali
"Karbala" to widowiskowa opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. Na zdj. Bartłomiej Topa w "Karbali"Foto: mat. promocyjne Next Film

"Karbala" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza to opowieść o wydarzeniach z 2004 roku w Iraku. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Dowódcę Kalickiego, filmowego bohatera "Karbali", zagrał Bartłomiej Topa.

Z aktorem rorozmawialiśmy nie tylko o "Karbali", ale i o innych nowych filmach z jego udziałem: "Obcym niebie" w reż. Dariusza Gajewskiego (obraz znalazł się w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni) oraz "Królu życia" w reż. Jerzego Zielińskiego.

W audycji zapraszaliśmy też na festiwal Warszawska Jesień.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Bartłomiej Topa (aktor)

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 8.35

jp/mm/bch

Zobacz więcej na temat: Bartłomiej Topa FILM Irak
Czytaj także

Karbala. Największa polska bitwa od 1945 r.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 15:29
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Krzysztofem Łukaszewiczem, reżyserem filmu "Karbala", który 11 września 2015 r. wchodzi na ekrany kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Karbala". Jak Polacy wygrali nie tylko z Al-Kaidą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 10:00
– Zmiana kapitana Kalisiaka miała utrzymać się 24 godziny. Bitwa w Karbali trwała trzy razy dłużej – mówił Krzysztof Łukaszewicz, reżyser filmu "Karbala".
rozwiń zwiń