X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz Wajdy. Reżyser oczami swoich aktorów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 17:03
Z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy o współpracy z artystą opowiadają między innymi Olgierd Łukaszewicz i Krystyna Janda.
Audio
  • Współpracę z Andrzejem Wajdą wspomina Olgierd Łukaszewicz (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Krystyna Janda: Andrzej bardzo kocha aktorów (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Współpracę z Andrzejem Wajdą wspomina Wojciech Pszoniak (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • O Andrzeju Wajdzie opowiada Jerzy Radziwiłowicz (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Wajda i Krystyna Janda podczas uroczystości nadania reżyserowi doktoratu honoris causa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2000 r.)
Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Wajda i Krystyna Janda podczas uroczystości nadania reżyserowi doktoratu honoris causa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2000 r.)Foto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek Olgierd Łukaszewicz opowiadał o sposobach budowania roli u Andrzeja Wajdy, rozmowach z reżyserem, "czarowaniu obrazami" w filmie i teatrze, współtworzeniu roli Stasia w filmie "Brzezina", Kamila Desmoulins w spektaklu "Sprawa Dantona", udział w spektaklu telewizyjnym "Bigda idzie", "Wieczerniku " Ernesta Brylla, a także w filmie "Katyń".

We wtorek usłyszeliśmy opowieść Krystyny Jandy, aktorki zaangażowanej przez Andrzeja Wajdę do ról m.in. w "Człowieku z marmuru", "Dyrygencie", "Tatarak".

We środę pracę z reżyserem wspominał także Wojciech Pszoniak: Wierchowieński w "Biesach", Dziennikarz-Stańczyk w "Weselu", Jeszua w "Piłacie i innych" (filmie realizowanym w zachodnich Niemczech na podstawie apokryficznego wątku z "Mistrza i Małgorzaty"), Moryc Welt w "Ziemi Obiecanej", Robespierre w sztuce "Sprawa Dantona" (a potem polsko-francuskim filmie "Danton"), wreszcie - doktor Korczak.

Usłyszymy także wspomnienia i refleksje Jerzego Radziwiłowicza (w czwartek 10.03) oraz Andrzeja Seweryna (w piątek 11.03).

***

Na "Zapiski ze współczesności" zapraszamy od poniedziałku do piątku (7-11.03) w godz. 11.45-12.00. Audycje przygotowały Elżbieta ŁukomskaDorota GacekAnna Lisiecka i Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

mc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Wajda: film o mnie byłby bardzo nudny

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 14:15
5 lat temu, w 85. urodziny, mistrz kina opowiadał w Dwójce o epizodach własnej biografii, wspominał swoje dawne filmy - i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracowałem z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 14:00
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień twórców filmowych i aktorów, którzy opowiadają o współpracy z wybitnym reżyserem.
rozwiń zwiń