X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miejsce polskich uczelni na świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 14:12
Czy rzeczywiście jest tak źle, jak wynika z międzynarodowych rankingów? O tym porozmawiamy w audycji "O wszystkim z kulturą".
Brama główna Uniwersytetu Warszawskiego
Brama główna Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Jorge Láscar, Wikimedia Commons

Prestiżowy magazyn "Times Higher Education" przedstawił nowy ranking 200 najlepszych uniwersytetów europejskich. Niestety znów nie znalazł się na tej liście żaden ośrodek z Polski. O słabej pozycji polskiej nauki świadczyć może także Lista Szanghajska, na której znalazły się tylko Uniwersytet Warszawski i Jagielloński, i to dopiero w czwartej setce. A może rankingi są jednak mało obiektywne? Do myślenia powinien dać fakt, że w brytyjskich sondażach triumfy święcą zawsze Brytyjczycy. Z drugiej jednak strony - czy polska nauka, tak boleśnie przeżywająca standaryzację pod zachodnie kryteria, dalej nie może się na zachodniej scenie odnaleźć? I czy to właściwy kierunek? 

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (23.03) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Paweł Siwek.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po co studenci chodzą do biblioteki?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:02
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego dla jednych studentów jest centrum naukowego wszechświata, inni szukają tam miłosnych przygód.
rozwiń zwiń