Po co studenci chodzą do biblioteki?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:02
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego dla jednych studentów jest centrum naukowego wszechświata, inni szukają tam miłosnych przygód.
Audio
  • Studentki o flirtowaniu w BUWie (Czwórka/Się mówi)
Różne rzeczy się dzieją między rzędami książek w BUWie
Różne rzeczy się dzieją między rzędami książek w BUWieFoto: Wikipedia/Adrian Grycuk

Kamila, jedna z bohaterek materiału Anny Hardej, uczy się języka chińskiego, czym wzbudza zainteresowanie bywalców BUWu. Ale to nie sinologia ich przyciąga. - Parę razy ktoś mnie podrywał - wspominała z rozbawieniem. Żaczka opowiedziała w Czwórce, jak biblioteczne kuszenie zwykle wygląda. -  To jest zerkanie przez ramię, gdy się uczysz pada tekst: "Z kim ten egzamin? Pamiętam, to takie trudne było…" - opowiadała.

Kamila wraz ze swoją koleżanką Kornelią mówiły też, kogo można spotkać w tym zacnym przybytku nauki. Wspominały o grupie dziewczyn, które nie dbają o swój wygląd, bo skupione są na pisaniu magisterki. - Są też takie, które trzy razy zmienią ubranie nim pójdą "się uczyć" - zdradziły.

A studenci jakiego kierunku, zdaniem dziewczyn, są największymi pozerami w BUWie? Podpowiemy, że oni książek nie czytają, tylko je ostentacyjnie noszą.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Hardej, dziennikarka Czwórki

Data emisji: 22.12.2014

Godzina emisji: 15.00

Materiał został wyemitowany w "Się mówi"

(pkur, ac)

Czytaj także

Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:37
O tym, jak działa mózg każdego z nas i ile informacji tak naprawdę jesteśmy w stanie przyswoić przez całe życie, porozmawiamy w piątkowej audycji "W cztery oczy" w cyklu "Spytaj redaktora".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Program Erasmus Plus. Jak dostać się na zagraniczne studia?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:37
Ogólnopolski Dzień Erasmusa przypada 25 listopada. Jak ten program pomaga polskim studentom zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe na zagranicznych uczelniach?
rozwiń zwiń