Co słychać w miasteczku Twin Peaks?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 20:16
Na czym polega magia tego serialu i dlaczego kolejne pokolenia oglądają go z podobnym entuzjazmem? Zapraszamy na dyskusję.
Kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks
Kadr z serialu "Miasteczko Twin Peaks"Foto: materiały prasowe

Wszyscy już o tym słyszeli i mało kto przyjął tę wiadomość na zimno. David Lynch i Mark Frost zaczęli pracę na trzecim sezonem kultowego serialu Twin Peaks. Znaczna część starej obsady zgodziła się wystąpić ponownie po 25 latach, a temperaturę podgrzewa fakt, że będzie to pierwszy pełnometrażowy film Lyncha od dekady. Czego możemy się spodziewać? Co zmienił Twin Peaks w historii kina i telewizji? O tym porozmawiamy z Kingą Dębską, reżyserką, Jarkiem Szubrychtem, krytykiem muzycznym i Bartoszem Staszczyszynem, krytykiem filmowym.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (3.08) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Jacek Wakar.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: David Lynch serial

Czytaj także

Fani "Miasteczka Twin Peaks" mogą odetchnąć. David Lynch ogłosił, że powstanie nowy sezon serialu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 16:33
Reżyserowi Davidowi Lynchowi udało się porozumieć z telewizją Showtime, która ma wyprodukować najnowszy sezon serialu "Miasteczko Twin Peaks". Mimo wcześniejszych obaw fanów, że nie uda się nakręcić kontynuacji popularnego w latach 90. serialu, nowe odcinki jednak powstaną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie. Śpiewy i tańce króla goblinów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:00
– Śledząc karierę tego artysty od samego początku, można było przypuszczać, że zetknie się on z filmem – mówił Grzegorz Dąbrowski w audycji "Muzyka w kadrze".
rozwiń zwiń