Dzień Dziecka w Dwójce. Święto małych wielkich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:39
W czwartek 1 czerwca na najmłodszych - oraz ich rodziców - czeka w Dwójce wiele atrakcji muzycznych, literackich i nie tylko. Tego dnia na naszej antenie odbędzie się m.in. charytatywna licytacja w ramach Dwójkowej Akcji "Kultura Pomaga"!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Dzień Dziecka - czwartek (1.06) - obchodzimy od samego świtu. W "Poranku Dwójki" (w godz. 6.00-9.00Paweł Siwek gościł Mariusza Urbanka, autora książki "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce", biografii słynnego autora książek dla młodych czytelników. W programie zaprosiliśmy także do Żelazowej Woli na Dzień Dziecka (który odbędzie się tam w niedzielę 4 czerwca). Ponadto przez cały tydzień w porannej "Płycie tygodnia" do zdobycia jest dodatkowy krążek ze ścieżką dźwiękową najnowszej części Smerfów "Poszukiwacze zaginionej wioski" z muzyką Christophera Lennertza.

W godz. 14.00-16.00 Joanna Grotkowska w "Porze koncertowej" zaprasza na "Piosenki z filmów", czyli retransmisję koncertu dla dzieci, który odbył się w niedzielę 28 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Krzesimira Dębskiego wraz z Anną Jurksztowicz przedstawią program złożony z muzyki filmowej autorsta Carly Simon.

Dwurnik 1200.jpg
Obrazy Dwurnika i prof. Strumiłły na charytatywnej licytacji Dwójki!

Zaraz po koncercie - od 16.00 do 19.00 Paweł Siwek poprowadzi licytację atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez artystów i przyjaciół Dwójki na akcję charytatywną "Kultura Pomaga". W tym roku zbieramy pieniądze na pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, które z pomocą naszych słuchaczy wybuduje Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej. Podczas licytacji będzie można zdobyć m.in. obraz "Plac Zamkowy" Edwarda Dwurnika, kartkę-wyklejankę autorstwa Wisławy Szymborskiej, zestaw filmów Andrzeja Wajdy z autografem reżysera i album Krzysztofa Pendereckiego z dedykacją, a nawet... kolację w warszawskiej restauracji Piotra Adamczyka.

Dzień Dziecka zakończymy "Spotkaniami po zmroku" (21.30-22.00), w których Katarzyna Hagmajer-Kwiatek poruszy temat Biblii dla dzieci.

Zapraszamy do słuchania Dwójki!

***

mc/bch

Czytaj także

Kultura Pomaga – w tym roku dzieciom z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 17:40
W tym roku Dwójkową akcją charytatywną "Kultura pomaga" będziemy wspierać budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na potrzeby Centrum, a także do uczestnictwa w aukcji internetowej i - 1 czerwca - w licytacji na antenie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy ośrodek dla osób z autyzmem. "To konieczność"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 20:30
– Kończą nam się zasoby lokalowe. Co roku, widząc nowe podania o przyjęcie do przedszkola, zastanawiam się, którą salę terapeutyczną zamienić w salę przedszkolną – mówiła Anna Chwałek, założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat".
rozwiń zwiń