X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Powstania Warszawskiego przejdzie metamorfozę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 18:46
Jedno z najliczniej odwiedzanych muzeów w Polsce powiększy swoją powierzchnię i zostanie zmodernizowane. O szczegółach opowiedzą nasi goście: Dariusz Gawin i Mirosław Nizio.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Shutterstock.com

W poniedziałek poznaliśmy wyniki konkursu na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięzcą została pracowania Nizio Design International, znana m.in z realizacji projektu wystawy głównej w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Możemy spodziewać się m.in podziemnego łącznika, nowej sali i ogrodu na dachu.

O tym, jak zmieni się budynek Muzeum i przestrzeń wokół niego oraz  jak rozbudowa i modernizacja wpłynie na charakter zwiedzania porozmawiamy z Dariuszem Gawinem - zastępcą dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Mirosławem Nizio - założycielem pracowni Nizio Design International. Początek o godz. 9.30 (transmisja wideo).


W Warszawie trwa Festiwal Krzysztofa Pendereckiego z okazji 85. urodzin kompozytora. O godz. 8.10 Maestro osobiście zapowie wykonanie "Credo". W Filharmonii Narodowej usłyszymy Polską Orkiestrę Radiową, która pokieruje Maximiano Valdés.

W audycji również przedstawimy Państwu rzadko omawianą twórczość Władysława Ślesickiego. Artysta znany przede wszystkim jako reżyser filmu "W pustyni i w puszczy" zostawił po sobie cenny dorobek w postaci filmów dokumentalnych. W audycji będziemy wspominać reżysera, w związku ze zbliżająca sie rocznicą śmierci, razem z jego synem - Adamem Ślesickim. Początek o godz. 8.30.

Ponadto w audycji:

  • wywiad z Ewą Beynar-Czeczot, córką Pawłą Jasienicy, o wznowieniu książek eseistycznych pisarza. Będziemy mieli dla Państwa cykl esejów historycznych Paweła Jasienicy.
  • rekomendacje krytyka filmowego Michała Oleszczyka,
  • felieton jezykowy Bartka Chacińskiego.

Zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Dwójka na Piątkę". Pierwsze pytanie padnie już kilka minut po godz. 8.00.

Od poniedziałku (19.11) w cyklu "Płyta Tygodnia" codziennie do wygrania będzie podwójny album firmy Hyperion z Kwartetami smyczkowymi Josepha Haydna.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (20.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

pg

Zobacz więcej na temat: Muzeum Powstania Warszawskiego
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niewinni Czarodzieje" - festiwal warszawskiej wolności

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 16:28
- W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem przewodnim naszego wydarzenia będzie wolność: w muzyce, modzie, ale też ta szemrana - o 13. odsłonie popularnego warszawskiego festiwalu mówił w Dwójce Grzegorz Sołtysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz jak zmieni się Muzeum Powstania Warszawskiego. Znamy zwycięzcę konkursu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 18:14
Warszawska pracownia Nizio Design International wygrała konkrus Muzeum Powstania Warszawskiego na rozbudowę i modernizację obiektu. Nowy budynek przejmie rolę głównego wejścia do muzeum. Tam powstanie szatnia, będą też przestrzenie wystawowe, audytorium, pracownie i kawiarnia. Będzie również parking dla autokarów.
rozwiń zwiń