Co przyciąga Mariusza Trelińskiego do "Króla Rogera"?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 14:32
Zapraszamy na spotkanie z dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego Opery Narodowej, który po raz trzeci mierzy się z dziełem Szymanowskiego.
Mariusz Treliński
Mariusz Treliński Foto: Grzegorz Śledź/PR2

"To jest najpiękniejsze polskie dzieło, jakie kiedykolwiek było napisane. Bardzo rzadko muzyce towarzyszy tak głębokie libretto, które dodatkowo zawiera w sobie tajemnicę dającą możliwość bardzo wielorakiej interpretacji" – powiedział reżyser Mariusz Treliński.

 "Król Roger" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Audycja "Przed premierą" >>>

Mariusz Treliński po raz trzeci wziął na warsztat partyturę "Króla Rogera". Pierwszy raz zrealizował ten spektakl w 2000 roku w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, w marcu 2007 roku wyreżyserował utwór na deskach Opery Wrocławskiej, teraz sięga do tego tytułu po 18 latach.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w piątek (30.11) w godz. 17.30-18.00. Program poprowadzi Jacek Hawryluk.

bch

Czytaj także

Treliński: "Umarłe miasto" to opera w filmowym stylu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 19:00
- To fascynujące libretto przedstawia przewrotną i mroczną opowieść o kobiecie, o której nie sposób zapomnieć – Mariusz Treliński opowiadał w Dwójce o wyreżyserowanej przez siebie operze Ericha Wolfganga Korngolda, która będzie miała premierę 10 czerwca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Każdy z nas może być Orfeuszem i Eurydyką"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:50
- Chciałem przedstawić Eurydykę jako kobietę współczesną i stojącą na równi z Orfeuszem. To opowieść o parze i toczącym się między nimi wielogłosie - powiedział Mariusz Treliński, reżyser opery, która będzie miała premierę 16 grudnia w Operze Wrocławskiej.
rozwiń zwiń