Kwadrofonik przed Narodowym Czytaniem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:32
W sobotę 7 września już po raz kolejny Polacy spotkają się na Narodowym Czytaniu, któremu towarzyszyć będą utwory przygotowane przez polską grupę muzyczną grającą muzykę współczesną i improwizowaną.
Plakat promujący
Plakat promującyFoto: Mat. prasowe

Z okazji 8. odsłony wydarzenia para prezydencka jako lekturę wybrała osiem polskich nowel. Wybrane utwory to teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Wydarzenia kulturalne w całej Polsce skupią się na tekstach m.in. Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. W Warszawie główne uroczystości rozpoczną się w samo południe w Ogrodzie Saskim. Czytaniu towarzyszyć będzie muzyka, której przygotowaniem w tym roku zajęli się członkowie zespołu Kwadrofonik. O tym jacy artyści zostali zaproszeni do współpracy i jak wyglądały przygotowania opowie Bartek Wąsik.

***

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" w piątek (6.09) w godz. 15.0-15.15 zaprasza Milena Gąsienica.

am/mko

Zobacz więcej na temat: Narodowe Czytanie Kwadrofonik

Czytaj także

Krzyżowa. Miejsce przesiąknięte historią, gdzie patrzy się w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 06:54
Czy muzyka może zmieniać świat? Twórcy festiwalu Krzyżowa-Music nie są idealistami, niemniej wierzą w siłę spotkania i uniwersalność muzycznego języka, który może zbliżać ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest taka ulica…

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 19:32
Wincenty Michalczewski, oficer Wojska Polskiego, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, więzień obozów koncentracyjnych i Cichociemny. Jedna z ulic w Radomiu otrzymała jego imię.
rozwiń zwiń