X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzyżowa. Miejsce przesiąknięte historią, gdzie patrzy się w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 06:54
Czy muzyka może zmieniać świat? Twórcy festiwalu Krzyżowa-Music nie są idealistami, niemniej wierzą w siłę spotkania i uniwersalność muzycznego języka, który może zbliżać ludzi.
Audio
  • Krzyżowa-Music. Festiwal inny niż wszystkie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Pałac w Krzyżowej
Pałac w KrzyżowejFoto: Jakub Kukla/PR2

Krzyżowa to niewielka wieś na Dolnym Śląsku. To tu w czasie wojny działała antyhitlerowska organizacja konspiracyjna. "Krąg z Krzyżowej" ("Kreisauer Kreis") został wykryty i zlikwidowany, niemniej Krzyżowa stała się dla Niemców symbolem oporu. Późną jesienią 1989 roku, kilka dni po upadku muru berlińskiego, spotkali się tu przywódcy Polski i Niemiec: ówczesny premier Tadeusz Mazowiecki i kanclerz Helmut Kohl.

Przed pięcioma laty, z chęci ściągnięcia na powrót do Europy muzycznej tradycji, którą wojna wygnała za ocean, narodził się festiwal Krzyżowa-Music. Jacy światowej sławy artyści zaangażowali się w to wydarzenie? Co czyni je wyjątkowym na festiwalowej mapie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Jakub Kukla

Data emisji: 3.09.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/mko

Zobacz więcej na temat: Krzyżowa Jakub Kukla MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceglany kolos i jego tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 13:30
W audycji opowiadaliśmy o XIV-wiecznym Zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim, czyli jednym z najpiękniejszych zabytków budownictwa gotyckiego w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w Raju, czyli na Ziemi Lubuskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 15:00
- Festiwal Muzyka w Raju ma siedemnaście lat. Siedemnaście lat to znaczy bardzo wiele doświadczeń, wiele idei i ograniczeń. Bo tak naprawdę jesteśmy zawsze w tym samym miejscu, w tym samym kościele, w tej samej przestrzeni - mówił dyrektor festiwalu, Cezary Zych.
rozwiń zwiń