The Rolling Stones kontra The Beatles

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 15:37
Czy słynny popkulturowy antagonizm wpłynął na rozwój jazzu? Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk zapraszają w najbliższy weekend.

Spora grupa fanów muzyki rockowej twierdzi, że antagonizm The Beatles-The Rolling Stones był od początku inspirowany przez media i nie znajduje żadnego potwierdzenia w rzeczywistości (argumentem na rzecz tej tezy ma być choćby Mick Jagger śpiewający wraz z czwórką z Liverpoolu All You Need Is Love podczas sławnej ogólnoświatowej transmisji telewizyjnej). Jednak są też tacy, którzy uważają, że ta wojna jest faktem, ba, że trwa nadal!

W najbliższą sobotę i niedzielę postaramy się sprawdzić, do której grupy należą muzycy jazzowi wykonujący utwory obu zespołów. Czy są tacy, którzy sięgają i po Beatlesów, i po Stonesów? Który z tych zespołów budzi większe zainteresowanie jazzmanów?

W sobotę utwory The Rolling Stones zagrają m.in. John Scofielda, Rachel Z, Sex Mob, Slow Poke, Jay Clayton, Tim Ries i Joe Passa.

W niedzielę zabrzmią kompozycje Lennona, McCartneya i Harrisona zagrane przez: Jorgosa Skoliasa, Jacka Niedzielę, Vijaya Iyera, Doctor 3...

 

28 sierpnia (sobota), godz. 22:00

 

29 sierpnia (niedziela), godz. 19:00

Czytaj także

Jazz wychodzi z getta

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 18:02
W nadchodzący weekend Janusz Jabłoński oraz Tomasz Gregorczyk opowiedzą o flirtach swingu z teatrem oraz reggae
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazz i poezja

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2010 17:14
Janusz Jabłonśki i Tomasz Gregorczyk przypomną o wspólnych tradycjach swingowej improwizacji oraz słowa wiązanego
rozwiń zwiń
Czytaj także

In(ne)strumenty

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 13:49
Czy na słoikach, klaksonach, syrenach, drzwiach, piłach i dziecięcych zabawkach da się zagrać swing? Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk przekonują, że tak...
rozwiń zwiń