X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ton Koopman dyryguje Mozartem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 20:18
Na transmisję koncertu Orkiestry Mozarteum w Salzburgu zaprasza Małgorzata Pęcińska.
Audio

Ton Koopman to jeden z najwybtiniejszych współczesnych znawców muzyki barokowej, holenderski dyrygent, organista i klawesynista. Do wielkich osiągnięć muzykologicznych artysty zaliczyć należy wydanie wszystkich kantat Jana Sebastian Bacha i Dietricha Buxtehudego. Opracowane utwory popularyzuje wraz z The Amsterdam Baroque Orchestra i Amsterdam Baroque Choir. Założone przez Koopmana zespoły należą do światowej czołówki wykonawców i interpretatorów muzyki dawnej.

Ton Koopman urodził się w 1944 roku. Ukończył wydział muzykologii w Amsterdamie. W 1979 roku założył The Amsterdam Baroque Orchestra, a trzynaście lat później także Amsterdam Baroque Choir. W swej pracy poświęca się głównie muzyce baroku. Jest przedstawicielem tak zwanego historycznego wykonawstwa, a więc ruchu prezentującego muzykę poprzednich epok na oryginalnych instrumentach z wykorzystaniem historycznych technik, dla wiernego oddania ówczesnych środków artystycznego wyrazu. Do wielkich osiągnięć Koopmana należy między innymi wydanie wszystkich kantat Jana Sebastiana Bacha (wraz z Christophem Wolffem, Metzler und Bärenreiter) oraz nagranie niektórych z nich. Zaangażowany jest także w powstawanie płytowej edycji wszystkich koncertów organowych G.F. Händla (Breitkopf & Härtel). Holenderski dyrygent występuje gościnnie na czele renomowanych orkiestr w Europie, Północnej Ameryce i Japonii. Od 2004 roku jest wykładowcą muzykologii na Uniwersytecie w Lejdzie.

Koopman należy do tych mistrzów wykonawstwa historycznego, którzy niechętnie wypuszczają się poza estetykę barokową. Tym bardziej interesująco zapowiadają się jego interpretacje muzyki Wolfganga Amadeusza oraz Leopolda Mozarta.

(ab)

 

Program: 

 

Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia Es-dur KV 16, Koncert klawesynowy D-dur KV 107/1, Quodlibet KV 32 (Fuga)

Leopold Mozart: Marcia villanesca z Divertimenta D-dur,  Divertimento G-dur z Symfonii dziecięcej

Wolfgang Amadeus Mozart: Symfonia C-dur-dur KV 425 „Linzka”

 

Wyk. Orkiestra Mozarteum, Ton Koopman – dyrygent i klawesyn

 

29 sierpnia (niedziela), godz. 11:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Droga do Wiednia

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2007 09:12
Między towarzyskim konwenansem a muzyczną dojrzałością obracają się salzburskie koncerty Mozarta i o tym opowiem w najbliższej audycji cyklu Droga do Wiednia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ton Koopman - poszukiwacz zapomnianych arcydzieł

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2007 16:05
Organista, klawesynista i dyrygent Ton Koopman jest także niestrudzonym poszukiwaczem zapomnianych arcydzieł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kod Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 17:13
Mozart: bohater dzieł literackich i legend: audycja Moniki Pilch o jednym z najbardziej żywotnych mitów naszej kultury, nie tylko muzycznej
rozwiń zwiń