"Romantyczny duet" na Festiwalu Beethovenowskim [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 21:30
W Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej, w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, zabrzmiały utwory polskich kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego. Wśród wykonawców: skrzypek Piotr Pławner, wiolonczelistka Karolina Jaroszewska i pianista Łukasz Krupiński.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Minerva Studio/Shutterstock
Joanna Wnuk-Nazarowa 1200.jpg
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena powraca

Program:

Ignacy Feliks Dobrzyński Nokturn f-moll op. 46 na skrzypce i fortepian, Les larmes op. 41 na skrzypce i fortepian; Józef Nowakowski Duet A-dur op. 18 na skrzypce i fortepian; Henryk Wieniawski i Józef Wieniawski Grand Duo Polonaise na skrzypce i fortepian op. 8; Henryk Wieniawski Obertas op. 19 nr 1; Fryderyk Chopin Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

wyk. Piotr Pławner – skrzypce, Karolina Jaroszewska – wiolonczela, Łukasz Krupiński – fortepian

"Romantyczny duet" - transmisja wideo z Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej

***

Nadzwyczajne okoliczności uwarunkowane pandemią wpłynęły zarówno na przesunięcie terminu 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena na jesień, jak i na nowe oblicze jego programu. Podczas 10 koncertów wystąpią znakomite polskie zespoły i polscy artyści, wykonując dzieła patrona festiwalu oraz jego romantycznych następców: Schuberta, Schumanna, Chopina, Liszta, Mendelssohna i Brahmsa. W programie koncertów ważne miejsce zajmą także utwory Krzysztofa Pendereckiego, których przypomnienie będzie rodzajem hołdu dla zmarłego w tym roku mistrza.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Data emisji: 13.10.2020

Godzina emisji: 20.00

Zobacz więcej na temat: Festiwal Beethovenowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Boreyko: sobotnia inauguracja festiwalu była wielkim przeżyciem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 12:02
- Jest to pierwszy Wielkanocny Festiwal Beethovenowski bez Krzysztofa Pendereckiego. To było ogromne przeżycie dla nas wszystkich: muzyków orkiestry i dla mnie, żeby dyrygować słynną "Chaconne z Polskiego Requiem" prof. Pendereckiego w tych okolicznościach, tego dnia, gdy na sali była obecna pani Elżbieta Penderecka - mówił w Programie 2 Polskiego Radia znakomity dyrygent. W sobotę (10.10) rozpoczął się festiwal przeniesiony na jesień z powodu pandemii. 
rozwiń zwiń