X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100. rocznica urodzin Stefana Kisielewskiego z Dwójką

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2011 22:00
Słuchowisko, kompozycje Kisiela i jego gawędy, na koniec zaś – uroczysty koncert "Stefan Kisielewski 1911-1991". Zapraszamy!
Audio

Program 2 Polskiego Radia w nadchodzącym tygodniu ponownie przybliży Słuchaczom bogatą twórczość i postać Stefana Kisielewskiego, który 7 marca obchodziłby swoje 100. urodziny. Tym razem motywem przewodnim audycji będą muzyczne dzieła Jubilata. Zwieńczeniem tygodnia pod znakiem muzyki Kisiela stanie się niedzielny koncert orkiestry Sinfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka.

W przededniu rocznicy – w niedzielę 6 marca, o godz. 18.00 – zaprezentujemy słuchowisko Krzysztofa Zaleskiego "Rany Boskie – Polska!". Słuchowisko to, oparte na podstawie "Dzienników" Stefana Kisielewskiego i i fragmentów jego powieści "Cienie w pieczarze", jest swoistą dyskusją o kondycji polskości i Polaków rozgrywaną na tle naszej historii najnowszej.  (Adaptacja i reżyseria Krzysztofa Zaleskiego. Obsada: Mariusz Benoit, Krzysztof Wakuliński, Andrzej Mastalerz, Ewa Kania, Łukasz Lewandowski, Tomasz Marzecki, Marek Obertn, Jan Pęczek, Jacek Różański).

W "Kanonie Dwójki", od 7 do 10 marca w godz. 9.50-11.00, Adam Suprynowicz i Małgorzata Gąsiorowska przypomną kompozycje Stefana Kisielewskiego w interpretacjach najlepszych orkiestr i solistów. Na antenie zabrzmią m.in.: w poniedziałek popularny "Danse vive" w historycznym wykonaniu Władysława Kędry – fortepian oraz "Koncert na orkiestrę kameralną", który nagrała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza; we wtorek zaś 5 Pieśni do słów Gałczyńskiego w interpretacji Jadwigi Skoczylas – sopran i Katarzyny Jankowskiej – fortepian oraz II Symfonia w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego. W środę autorzy audycji przypomną m.in. "Podróż w czasie" w nagraniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej pod batutą Jerzego Swobody (Kisielewski napisał pod tym samym tytułem również powieść), natomiast w czwartek, pośród innych utworów bohatera audycji, zabrzmi ostatnie jego dzieło, komponowany w latach 1980-91 Koncert fortepianowy, w interpretacji Marka Drewnowskiego i Orkiestry Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jerzego Swobody.

Codziennie w "Kanonie",  o godz. 11.45 w cyklu "Głosy z przeszłości", zostaną ponadto przypomniane z nagrań archiwalnych, opowiadane ze swadą i z dowcipem, przykuwające uwagę głębszą refleksją osobiste wspomnienia.

W niedzielę, 13 marca o godz. 19.00, zapraszamy – nie tylko na naszą antenę, ale również do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego – na koncert "Stefan Kisielewski 1911-1991". W programie obok utworów Stefana Kisielewskiego (suita baletowa "Wesołe miasteczko", "Cosmos"), znajdą się również: "Uwertura" Grażyny Bacewicz – serdecznej przyjaciółki kompozytora i publicysty, oraz "Dramma e burla" Adama Walacińskiego, który odbył u Kisiela prywatne studia z kompozycji. Wystąpią: Sinfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka oraz Julia Samojło – fortepian.   

Organizatorami koncertu są Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa, która zaprezentuje ciekawe zdjęcia, partytury, okładki książek Stefana Kisielewskiego oraz wybrane myśli autora, zaczerpnięte z różnych publikacji.

W przerwie transmisji koncertu usłyszymy rozmowę Barbary Schabowskiej z Małgorzatą Gąsiorowską o jej najnowszej książce "Kisielewski", która ukaże się niebawem nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, pod patronatem radiowej Dwójki.

Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Kisielewski: Redaktor Giedroyc stworzył mnie jako pisarza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 12:30
"Literaci nie zawsze zgodni, ale zawsze okazują szacunek względem siebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompozytor Stefan Kisielewski?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 12:15
Dwójka poleca książkę "Stefan Kisielewski" Małgorzaty Gąsiorowskiej.
rozwiń zwiń