Mateusz Pałka Trio - premiera albumu "Melodies. The Magic Mountain" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 18:00
W cyklu "Jazz.PL" zapanowała harmonia i błoga nieśpieszność. Wszystko za sprawą koncertu Mateusza Pałki. Wraz ze swoim triem, jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia, po raz pierwszy wykonał muzykę ze swojej najnowszej płyty "Melodies. The Magic Mountain". Zobacz zapis wideo koncertu!

Mateusz Pałka Trio - premiera albumu "Melodies. The Magic Mountain"

To była absolutna premiera - również samego albumu - "Melodies. The Magic Mountain", stworzonego dzięki wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, a wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. To spotkanie sentymentalnej krakowskiej melodyki i intensywnej ekspresji rodem z nowojorskiego klubu.

Udane połączenie jazzu z muzyką poważną

W studiu S-3 Polskiego Radia w Warszawie wystąpił artysta, który z powodzeniem łączy jazz z muzyką poważną. Inspiruje go zarazem "Czarodziejska Góra" Manna, jak i drzewostany małopolskich lasów. Za nami koncert Mateusza Pałki. Wraz ze swoim triem, jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia, po raz pierwszy wykonał muzykę ze swojej najnowszej płyty.

W zespole liderowi towarzyszą Piotr Południak na kontrabasie i Patryk Dobosz na perkusji. - Nasza muzyka to prostota, zamiłowanie do liryki i siła akustycznego brzmienia - mówi Mateusz Pałka.

"Melodies. The Magic Mountain" - druga płyta tego składu

Członkowie zespołu zdążyli się już zaprezentować fanom jazzu w kilkunastu krajach, na trzech kontynentach, jako wrażliwi artyści o niezwykle lirycznym podejściu do tworzonej przez siebie muzyki.

Zapowiedzią nowego albumu jest utwór "Kora", który powstał… w lesie! Pozorna cisza lasu pełna jest dźwięków i brzmień… Wystarczy tylko wyciszyć nasz "gadający" umysł i wsłuchać się w to, co ma nam do powiedzenia natura.

[Agencja Muzyczna Polskiego Radia - You Tube]

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Koncert prowadził Andrzej Zieliński.

.

***

Na koncert z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (27.10) w godz. 18.00-19.00. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

mo/gs

Czytaj także

USO 9001 - młoda generacja polskiego jazzu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 19:15
USO 9001 to jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia, które stara się poszerzać i uaktualniać język muzyki jazzowej. Ich pierwsza płyta "Rhesus Albert" należy do najgłośniejszych debiutów ostatnich lat na rodzimym rynku fonograficznym. Reprezentanci młodej generacji polskiego jazzu zaprezentowali siłę swojej muzyki w cyklu "Jazz.PL" w studiu S3 Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mietek Szcześniak i trio Krzysztofa Herdzina - jazz, blues i soul [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 19:25
20 października w studiu S-3 w cyklu "Jazz.PL" zaprezentowaliśmy Państwu Mietka Szcześniaka jako rasowego jazzmana. Choć na koncercie usłyszeliśmy blues, soul i nawet Beatlesów. Z wokalistą wystąpił pianista, aranżer Krzysztof Herdzin wraz ze swoim triem. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie, w formie wideo na stronie internetowej, na kanale You Tube i Facebooku Dwójki. To był także pierwszy wieczór na żywo transmitowany również w TVP Kultura. 
rozwiń zwiń