Literacki weekend w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 13:23
Jak co tydzień, zapraszamy Państwa na wiele interesujących audycji o literaturze. Będą nowe wiersze i książki, ciekawi goście, słuchowiska i literackie zagadki.
Audio

W sobotę, o godz. 9.10, o nowych wierszach z gazet i czasopism opowie w swojej cotygodniowej audycji Wacław Tkaczuk.

O godz. 10.10 – "Tygodnik literacki". Iwona Smolka oraz jej goście, Tomasz Burek i Piotr Matywiecki, porozmawiają o książce Jacka Dehnela "Saturn".

W samo południe rozpoczniemy natomiast kolejną audycję z naszego cyklu "Kabaretowe numery i klimaty". Jej bohaterką będzie Włada Majewska: lwowianka, polska dziennikarka radiowa, aktorka i pieśniarka, działaczka emigracyjna.

Natomiast w "Wieczorze ze słuchowiskiem" przedstawimy "Ewangelię wg Wolanda" Michała Bułhakowa. Słuchowisko to, w reż. Waldemara Modestowicza, powstało na podstawie fragmentów powieści "Czarny mag" – pierwszej, nieukończonej wersji "Mistrza i Małgorzaty".

Literacką sobotę zamkniemy audycją "Świat na scenie" (godz. 23.00). Jej tematem będzie tym razem dramaturgia katalońska. Iwona Malinowska i Janusz Majcherek omówią wybrane sztuki z antologii sztuk katalońskich "Ulisses na tratwie".

W niedzielę zapraszamy, od godz. 14.10 do 16.00, na "Zagadki literackie": "Dialogi, moralitety, misteria". Poprzedzi je słuchowisko "Dialog o zmartwychwstaniu Pańskim" Wacława Potockiego w reżyserii Danuty Jagły.

 

Literacka Dwójka zaprasza!

Czytaj także

Każdy ma swoje laboratorium

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 14:00
Poznaj opowieści o doświadczaniu obcości. Szukaniu domu, szukaniu klucza. Opowieści o Nowym Jorku i o nowym życiu.
rozwiń zwiń