REKLAMA

Festiwal "Dwa Teatry - Sopot 2011" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 18:23
W dniach 18 – 20 czerwca odbędzie się XI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.
Audio

- Do Sopotu trzeba przyjechać - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. - Nawet więcej: warto przyjechać, warto tak ułożyć sobie życie, żeby te trzy dni spędzić w Sopocie.

Aby posłuchać rozmowy z Januszem Kukułą, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Sopocki Festiwal "Dwa Teatry" jest unikatowym w skali europejskiej przeglądem teatralnej twórczości mediów publicznych, połączonym z konkursem spektakli Teatru Telewizji i słuchowisk Teatru Polskiego Radia, które były emitowane lub wyprodukowane w minionym roku.

Od pięciu lat przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Dotychczasowymi laureatami tej prestiżowej nagrody zostali: Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski i Janusz Gajos. W tym roku Wielka Nagroda zostanie wręczona Jerzemu Treli.

Zapraszamy do śledzenia naszego Studia Festiwalowego. W sobotę o 19:00 rozmawiać będziemy z Dyrektorami Artystycznymi Festiwalu: Wandą Zwinogrodzką i Januszem Kukułą. Przedstawimy też relację z warsztatów, które z dziećmi prowadzić będzie Jan Warenycia, reżyser radiowy. Nie może też zabraknąć wspomnień o Krzysztofie Kolbergerze i Andrzeju Piszczatowskim.

W niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy do wysłuchania rozmów z reżyserami i aktorami. Opowiemy też o miejscach w których odbywają się imprezy festiwalowe, a także zajrzymy za kulisy Festiwalu. Będziemy też rozmawiać z festiwalową publicznością.

18 czerwca (sobota), godz. 19:00

19 czerwca (niedziela), godz. 16:00

Od pięciu lat przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu „Dwa Teatry” za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Dotychczasowymi laureatami tej prestiżowej nagrody zostali : Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski i Janusz Gajos. W tym roku Wielka Nagroda zostanie wręczona Jerzemu Treli.

Czytaj także

Krzysztof Kolberger – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 13:41
Posłuchaj jak wybitnego aktora wspominają Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia, Jan Englert – dyrektor Teatru Narodowego oraz Jacek Szczerba - krytyk filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po prostu Piszczat

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 10:18
Wspomnienie o Andrzeju Piszczatowskim - niedawno zmarłym aktorze i reżyserze związanym z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rusza XI Festiwal Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:45
To święto teatru w nietypowej formie. W Sopocie w ten weekend zaprezentowanych zostanie 16 słuchowisk radiowych i 11 spektakli teatru telewizji.
rozwiń zwiń