Gdańsk Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 20:30
W dziewiątą rocznicę śmierci Poety zapraszamy na audycję, w której o związkach autora "Doliny Issy" z Gdańskiem opowiedzą Krystyna i Stefan Chwinowie.
Czesław Miłosz w Gdańsku, spotkanie z pracownikami Stoczni Gdańskiej, czerwiec 1981 r.
Czesław Miłosz w Gdańsku, spotkanie z pracownikami Stoczni Gdańskiej, czerwiec 1981 r. Foto: PAP/CAF/Jerzy Undro

W audycji m.in. o okolicznościach wizyty Czesława Miłosza w Stoczni Gdańskiej w czerwcu 1981 roku, o okolicznościach zamieszczenia na Pomniku Poległych Stoczniowców fragmentów jego wiersza "Który skrzywdziłeś" oraz o jego wierszach i artykułach związanych z Trójmiastem.
Okazją do tej rozmowy są dwie publikacje: "Miłosz. Gdańsk i okolice. Relacje-dokumenty-głosy" pod redakcją Krystyny Chwin i Stefana Chwina oraz "Miłosz. Interpretacje i świadectwa" Stefana Chwina.
Zaprasza Dorota Gacek.
14 sierpnia (środa), godz. 15.00

Zobacz więcej na temat: Czesław Miłosz Gdańsk

Czytaj także

Hartwig: Miłosz potrafił nas zawsze pocieszyć

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 09:00
- W Ameryce byliśmy przybyszami, Czesław w listach pomagał nam się wdrożyć w to nowe życie - mówiła poetka, która w Dwójce opowiadała o książce "Korespondencja", zawierającej listy wymieniane między nią, Arturem Międzyrzeckim i Czesławem Miłoszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Science fiction Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 19:05
W "Wybieram Dwójkę" o nieznanej dotychczas książce noblisty: "Góry Parnasu" opowiadali Andrzej Franszek i Dariusz Gawin. Omówiliśmy także inne książkowe nowości: "Kroniki Klary Schulz" i "Przez czerwone morze".
rozwiń zwiń