Radiowe kreacje mistrzów - Zofia Mrozowska

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 19:00
W związku z 30. rocznicą śmierci wybitnej aktorki w "Notatniku Dwójki" przypomnieliśmy jej słynne radiowe występy.
Zofia Mrozowska
Zofia MrozowskaFoto: PAP/Zbigniew Matuszewski

W audycji z udziałem Joanny Godlewskiej przypomniane zostały kreacje aktorki w "Wieczorze Trzech Króli" i "Opowieści zimowej"  Szekspira,"Ifigenii w Taurydzie Goethego, "Wachlarzu Lady Windermere" Oscara Wilde'a oraz  w przedstawieniu "Ala ma kota" Jarosława Abramowa Neverlego.

Zofia Mrozowska była aktorką teatralną i filmową, występowała w Teatrze Telewizji. Stworzyła niezapomniane kreacje filmowe w "Zakazanych piosenkach", serialach "Lalka" Ryszarda Bera, "Polskie drogi" Janusza Morgensterna.

Zmarła 19 sierpnia 1983 w Warszawie i została pochowana na cmentarzu ewangelicko-reformowanym przy ulicy Młynarskiej.

Audycję przygotowała Iwona Malinowska.

22 sierpnia (czwartek)

Zobacz więcej na temat: aktorzy
Czytaj także

Radiowe Kreacje Mistrzów - Stanisław Jasiukiewicz

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 08:32
Stanisław Jasiukiewicz - aktor teatralny, filmowy telewizyjny i radiowy jest artystą dziś zapomnianym. Niemały wpływ na taki stan rzeczy miały prawdopodobnie jego skomplikowane losy wojenne, o których do roku 1989 nie wypadało głośno mówić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie pasje Henryka Baranowskiego – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 18:00
- Wprowadzał na scenę deszcz, wodę, piasek, ktoś nawet nazwał jego teatr mianem ekologicznego - w "Notatniku Dwójki” wspominaliśmy Henryka Baranowskiego - zmarłego w ubiegłym miesiącu polskiego reżysera teatralnego, scenarzystę i aktora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mae West - wamp w czasach purytanizmu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 12:33
- Ona wniosła do kina amerykańskiego cenny rys śmiałości i pewnego ekscentryzmu. Taką siebie wymyśliła i to chwyciło - w "Rozmowach na zmroku" mówiliśmy o Mae West, jednej z pierwszych kobiet, która otwarcie podjęła temat seksualności w filmie i na scenach Broadway’u.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie ma takiego drugiego jak Chabior"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 10:00
Aktor teatralny i filmowy. Znany z charakterystycznych ról w "Kołysance" Juliusza Machulskiego i "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka. Janusz Chabior w audycji "W Dwójce raźniej” opowiedział o swojej karierze, przyjaźni i inspiracjach.
rozwiń zwiń