Polskie Radio
Section05
janusz chabior

Tomasz Kot. Znany aktor zdradza, w jakich nowych filmach wkrótce go zobaczymy

Tomasz Kot należy do największych gwiazd polskiego kina, wystarczy wspomnieć choćby "Bogów" (2014) czy nominowaną do Oscara "Zimną wojnę" (2018). Ostatnio mogliśmy go oglądać w przebojowej "Akademii pana Kleksa", a kolejne filmy już niedługo wejdą na ekrany. I to o nich aktor opowiada w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Tomasz Kot Akademia Pana Kleksa Jan Brzechwa jerzy kulej Ryszard Jaźwiński Trójka

"Akademia Pana Kleksa" część druga i inne polskie filmy, na które czekają widzowie

Druga część "Akademii Pana Kleksa" - "Kleks i wynalazek Filipa Golarza", "Wróbel", "Akademia A(A)" i "Kulej. Dwie strony medalu". W audycji "Magazyn bardzo filmowy" prowadząca Martyna Podolska opowiadała o polskich filmach, które będą miały swoją premierę w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska FILM kino Akademia Pana Kleksa Xawery Żuławski jerzy kulej Daniel Jaroszek Tomasz Gąssowski

Janusz Chabior: chciałbym teraz grać rzeczy, które powodują uśmiech

- Żyjemy w takich czasach, że otaczająca rzeczywistość jest ciężka. Chciałbym teraz grać rzeczy, które powodują uśmiech u człowieka - podkreśla Janusz Chabior. Aktor opowiedział w "Spotkaniu z..." m.in. o swoich artystycznych wyborach i niełatwej, ale ciekawej drodze do aktorstwa, ale także o pasjach, nowym spektaklu z jego udziałem "Najdroższy" i miłości do żony - aktorki Agaty Wątróbskiej.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy aktorstwo Martyna Podolska spektakl

Reżyser filmu "Służby specjalne": nie ma tu sceny, która nie mogłaby się wydarzyć

- Mówię to na podstawie rozmów z kilkudziesięcioma oficerami wywiadu i kontrwywiadu cywilnego i wojskowego. Na końcu filmu znajduje się jednak napis, że wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Nie należy więc patrzeć na "Służby specjalne" jak na film historyczny - mówił w Jedynce Patryk Vega.
Zobacz więcej na temat:  FILM jan frycz Joanna Sławińska kino olga bołądź Patryk Vega Pitbull Wojciech Zieliński

głęboki off

Powinnam zachować się jak rasowy dziennikarz i napisać "właśnie dostał Fryderyka za najlepszy klip roku do piosenki 'Krzyżówka dnia' Brodki", ale mi podobają się wszystkie jego teledyski. A do tego nic trudniejszego mnie ostatnio nie spotkało od połączenia w głowie dwóch faktów - człowiek od teledysków jest tym samym, który tak świetnie zagrał Szczepka w " W ciemności" Agnieszki Holland...*
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Holland Agnieszka Szydłowska internet