Czym jest "Jądro ciemności"?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 17:32
Do wysłuchania audycji z cyklu "Te wstrętne lektury” – tym razem poświęconej słynnej powieści Conrada – zapraszamy nie tylko młodzież szkolną.
Czym jest Jądro ciemności?
Foto: Glow Images/East News

"Wiedza o sobie samym zawsze przychodzi za późno i jest źródłem niewyczerpanych żalów” – powiedział Marlow, bohater "Jądra ciemności” Josepha Conrada.
O trudnych wyborach w sytuacjach ekstremalnych, poszukiwaniu granic między dobrem a złem, między prawdą a fałszem, szukaniu odpowiedzi na pytanie, czym jest honor człowieka – rozmawiać będziemy z naszymi gośćmi: prof. Zdzisławem Najderem i Karolem Samselem podczas spotkania w Liceum im. Krzysztofa Baczyńskiego w Warszawie, w sobotę 30 listopada. Audycja na antenie Dwójki o godz. 16.00.

Na audycję zaprasza Hanna Maria Giza.

30 listopada (sobota), godz. 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąd uczniów nad Raskolnikowem: kara być musi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 16:00
Co nas tak pociąga w lekturze "Zbrodni i kary”? Czy jej warstwa kryminalna, czy romansowa, czy psychologiczne wgłębianie się w osobowość bohaterów? A może wszystko naraz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krzyżacy" walczą o polską demografię

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 12:31
Słynna powieść Sienkiewicza odbierana jest powszechnie jako alegoria relacji polsko-niemieckich. Tymczasem, jak mówił w Dwójce literaturoznawca, "Krzyżacy" dotykają również kwestii zaskakująco współczesnych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwid jak gra komputerowa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 19:00
- Eligiusz Szymanis powiedział kiedyś, że w przyszłości będziemy analizować utwory Norwida tak, jak dziś analizujemy gry komputerowe typu RPG - mówił w Dwójce poeta Karol Samsel, znawca twórczości wielkiego pisarza.
rozwiń zwiń