"Księgi Jakubowe". Sześć lat Olgi Tokarczuk z żydowskim mistykiem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 23:00
W audycji "Dwukropek" porozmawiamy z Olgą Tokarczuk. Jedna z gwiazd Conrad Festival 2014 opowie o swojej najnowszej, liczącej niemal tysiąc stron, powieści "Księgi Jakubowe", poświęconej osiemnastowiecznemu żydowskiemu mistykowi Jakubowi Frankowi.
Olga Tokarczuk
Olga TokarczukFoto: Borys Nieśpielak / DeFacto/Wikimedia Commons

Świat sam domaga się opowiedzenia, dopiero wtedy istnieje naprawdę, dopiero wtedy w pełni rozkwita. Dlatego Bóg stworzył litery alfabetu, byśmy mieli możliwość opowiedzieć mu to, co sam stworzył - te słowa padają w najnowszej powieści Olgi Tokarczuk "Księgi Jakubowe".

To opowieść o osiemnastowiecznym żydowskim mistyku Jakubie Franku i grupie jego wyznawców, a zarazem podróż przez granice, języki, religie.

>>>Dwójka na Conrad Festival 2014. Posłuchaj rozmów z pisarzami<<<

Jak powstawała ta książka i dlaczego autorka ma wrażenie, że to światu zależało na jej napisaniu - oto m. in. zapytamy Olgę Tokarczuk w audycji "Dwukropek".

Zaprasza Dorota Gacek.

23 października (czwartek), godz. 18.00-19.00

/

 

bch/jp

Czytaj także

Auster, Cabré, Tokarczuk. Wspólne światy na Conrad Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 08:00
Blisko 100 wybitnych gości z Polski i ze świata, a także debaty, wystawy, projekcje filmowe i spektakle teatralne – tak prezentuje się tegoroczny program Festiwalu Conrada. Na imprezę, która rozpoczyna się 20 października w Krakowie, zapraszaliśmy w "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seks to nic strasznego. "W powietrzu" Ingi Iwasiów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:00
– Seksualność jest częścią nas, odkąd istniejemy jako ludzkość. Tak się rozmnażamy, a także wyrażamy rozmaite stany naszego umysłu. O tym jest właśnie ta książka – mówiła o swojej najnowszej powieści Inga Iwasiów, gość krakowskiego Festiwalu Conrada.
rozwiń zwiń