Zakazane filmy III Rzeszy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 18:00
W tym roku na festiwalu Watch Docs po raz kolejny pojawia się cykl filmów poświęconych propagandzie audiowizualnej.
O obrazach antysemickich prawie każdy coś słyszał, odkryciem dla publiczności mogą być jednak fabuły antypolskie, antybrytyjskie, gloryfikujące wojnę, czy mające pozytywnie nastroić społeczeństwo do nazistowskiego programu eutanazji
O obrazach antysemickich prawie każdy coś słyszał, odkryciem dla publiczności mogą być jednak fabuły antypolskie, antybrytyjskie, gloryfikujące wojnę, czy mające pozytywnie nastroić społeczeństwo do nazistowskiego programu eutanazjiFoto: Watch Docs/mat. prasowe

Obrazem centralnym sekcji są "Zakazane filmy" Felixa Moellera poświęcone propagandowemu kinu z czasów III Rzeszy. Przyglądając się dawnej propagandzie, tak oczywistej w swoich nadużyciach, wypadałoby zapytać o współczesną jej odmianę. O granicach między zaangażowaniem a propagandą porozmawiamy z Maciejem Nowickim, dyrektorem Watch Docs i Felixem Moellerm, reżyserem.

***

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" zapraszamy w poniedziałek (8.12) w godz. 15.00-15.15. Program poprowadzi Kamil Radomski.

mc

Czytaj także

Elisabeth Åsbrink: nie wierzę w przeprosiny twórcy IKEI

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 19:00
– W latach 90. dowiedzieliśmy się o członkostwie Ingvara Kamprada w partii faszystowskiej, natomiast że był członkiem partii nazistowskiej, to jest już moje odkrycie - mówiła w Dwójce autorka reportażu "W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa".
rozwiń zwiń