Hitchcockowskie trzęsienie ziemi. Rusza "Muzyka w kadrze"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 13:24
Wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz tych, którzy chcą ją poznać, Program 2 Polskiego Radia zaprasza na nową audycję.
W pierwszej audycji Muzyka w kadrze opowiemy o kompozycjach Bernarda Herrmanna, autora muzyki do m.in. Psychozy  Alfreda Hitchcocka (na zdj.)
W pierwszej audycji "Muzyka w kadrze" opowiemy o kompozycjach Bernarda Herrmanna, autora muzyki do m.in. "Psychozy" Alfreda Hitchcocka (na zdj.)Foto: PAP/DPA

W co drugą niedzielę o godzinie 13.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.
Zacznamy od hitchcockowskiego trzęsienia ziemi, czyli od muzyki Bernarda Herrmanna. Nie zabraknie samego Hitchcocka, ale posłuchamy też muzyki z filmów Orsona Wellesa, Martina Scorsese i innych.

***
Na "Muzykę w kadrze" zapraszają w niedzielę (11.01) w godz. 13.00-14.00 Grzegorz Dąbrowski i Mariusz Gradowski.

www.facebook.com/mwkadrze

Czytaj także

Obraz się nie starzeje. Cyfrowe rekonstrukcje filmów

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 13:00
– Witold Sobociński miał łzy w oczach, oglądając nową wersję "Sanatorium pod Klepsydrą". Zobaczył go jakby na nowo – mówił krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń