Festiwal Krzyżowa-Music. Jubileuszowo i międzypokoleniowo

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2024 14:03
W środowej audycji z cyklu "Wybieram Dwójkę" (28.08) przenieśliśmy się do miejscowości Krzyżowa na Dolnym Śląsku. W tej niewielkiej, malowniczej wsi organizowany jest festiwal muzyki kameralnej Krzyżowa-Music. Przed nami jego jubileuszowa, 10. odsłona.
Koncerty tegorocznego festiwalu Krzyżowa-Music odbywać będą się w Krzyżowej, Wrocławiu, Jaworze, Świdnicy i Szczawnie
Koncerty tegorocznego festiwalu Krzyżowa-Music odbywać będą się w Krzyżowej, Wrocławiu, Jaworze, Świdnicy i SzczawnieFoto: materiały prom.

Jak możemy przeczytać w opisie wydarzenia: W ramach jubileuszowego programu Krzyżowa-Music, "Kolegium Seniorów" – w skład którego wchodzą m.in. Jacques Ammon, Shmuel Ashkenasi, Viviane Hagner, Midori, Nils Mönckemeyer, Matthias Kirschnereit i Eckard Runge – będzie współpracować z utalentowanymi "Juniorami". To wyjątkowe spotkanie w Krzyżowej stworzy niepowtarzalną atmosferę, w której muzycy będą wspólnie zgłębiać dzieła muzyki kameralnej oraz przygotowywać program letnich koncertów Krzyżowa-Music.

Efekty międzypokoleniowej wymiany doświadczeń i wspólnego muzykowania zabrzmią podczas koncertów, które będą się odbywać od 29 sierpnia do 8 września w kilku miejscach na Dolnym Śląsku - w Krzyżowej, Wrocławiu, Jaworze, Świdnicy i Szczawnie.

O festiwalu Krzyżowa-Music porozmawialiśmy z jego rzecznikiem - Januszem Gregorowiczem, dyrektor artystyczną - znakomitą skrzypaczką Viviane Hagner oraz z Robertem Żurkiem - prezesem Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" w środę (27.08) w godz. 16.00-17.00 zaprosił Jakub Kukla.

pg/am/wmkor

Czytaj także

Krzyżowa. Miejsce przesiąknięte historią, gdzie patrzy się w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 06:54
Czy muzyka może zmieniać świat? Twórcy festiwalu Krzyżowa-Music nie są idealistami, niemniej wierzą w siłę spotkania i uniwersalność muzycznego języka, który może zbliżać ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Golka: choć urodziłem się w Stanach, czuję się Polakiem [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
- Wychowałem się, mówiąc w domu tylko po polsku. Dopiero w szkole nauczyłem się angielskiego. Czuję się absolutnie Polakiem. Jest to również bardzo ważna część mojego życia zawodowego, bo muzyka polska i fortepian to prawie synonim. To dzięki Chopinowi pokochałem fortepian, jest to część mojej duszy - mówił w Dwójce Adam Golka, pianista, kompozytor i filmowiec.
rozwiń zwiń