Rias Kammerchor oraz Capella de la Torre z muzyką dawną

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:30
W środę do zdobycia był album Rias Kammerchor oraz Capella de la Torre - jednego z wiodących zespołów muzyki dawnej. Artyści tą płytą, na której znalazły się m.in. dzieła Michaela Praetoriusa, postanowili uczcić 450. rocznicę urodzin tego kompozytora okresu renesansu i wczesnego baroku.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe
Posłuchaj
40:19 2021_07_28 12_07_53_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Rias Kammerchor oraz Capella de la Torre z muzyką dawną (Płyta na lato/Dwójka)
 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W środę (28.07) do wygrania byla płyta:

Praetorius and Italy, RIAS Kammerchor, Capella de la Torre

 

Oto płyty, które można wygrać w kolejnych dniach:

Czwartek (29.07)

Italian baroque mandolin sonatas, Artemandoline

Piątek (30.07)

Schubert - Symfonie nr 2 i 3,  Kammerorchester Basel

Sponsorem konkursu jest Sony Music Entertainment Poland.

***

Audycja: Płyta na lato

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 12.05

Zobacz więcej na temat: Płyta na Lato muzyka dawna

Czytaj także

Sonya Yoncheva i kompozytorzy baroku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:50
W czwartek do zdobycia był album artystki, której kariera należy obecnie do najdynamiczniej rozwijających się na scenie operowej świata. Sonya Yoncheva nie stroni od współpracy z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych, śpiewała m.in. ze Stingiem, Placido Domingo, Elvisem Costello i Jonasem Kaufmanem. Na program swojego kolejnego albumu wybrała utwory kompozytorów baroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yo-Yo Ma i Kathryn Stott w przebojowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:00
W piątek do zdobycia był wspólny album artystów, których łączy długoletnia przyjaźń. Wiolonczelista YoYo Ma i pianistka Kathryn Stott zdecydowali się na zarejestrowanie utworów znanych i popularnych, które oboje wykonywali niezliczoną ilość razy na estradach świata.
rozwiń zwiń