REKLAMA

Bomsori Kim z solowym debiutem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 16:00
W czwartek do zdobycia był album "Violin on Stage" południowokoreańskiej skrzypaczki Bomsori Kim. To jej debiutancka solowa płyta, na której znalazły się znakomite dzieła, stworzone na skrzypce i orkiestrę, w tym także kilka olśniewających utworów operowych i baletowych w aranżacji na skrzypce.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe

Posłuchaj
37:45 2021_08_12 12_06_56_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Kim Bomsori z solowym debiutem (Płyta na Lato/Dwójka)

 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W czwartek (12.08) do wygrania była płyta:

Bomsori Kim – "Violin on Stage"


Oto płyty, które można wygrać w kolejnych dniach

Piątek (13.08)

Chopin – Nokturny, wyk. Jan Lisiecki – fortepian (premiera 13.08)​

Sponsorem konkursu jest Universal Music Polska.


. 

***

Audycja: Płyta na lato

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 12.08.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Przepojona szczęściem muzyka Franciszka Schuberta

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:00
W piątek do zdobycia był album "Schubert - Symfonie nr 2 i 3, Kammerorchester Basel". Franciszek Schubert to jeden z najgenialniejszych kompozytorów romantycznych. Jego muzyka jest przepojona tęsknotą za szczęściem, miłością do człowieka i wzruszającą pochwałą życia. II Symfonia B-dur została skomponowana przez niego w 1815 roku, dwa miesiące później ukończył III Symfonię D-dur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski duet i Bach zreinterpretowany

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 13:00
W środę do zdobycia był album "Bach Mirror" francuskiego duetu: pianisty Thomasa Enhco oraz grającej na marimbie Vassileny Serafimovej. Znajdziemy tu wybór znanych i mniej popularnych dzieł J. S. Bacha w nowatorskim opracowaniu.
rozwiń zwiń